baneris leidinys

arbatinukas
Nuotr. Koidelių giminės vestuvinio servizo arbatinis užims garbingą vietą Koidelio giminės kambaryje – bibliotekoje.


Spalio 14 d. įvyko tarsi stebuklas – į Gelgaudiškio dvarą buvo sugrąžintas restauruotas arbatinis iš Koidelių vestuvinio servizo. Šį neįkainojamą turtą atvežė LRT laidos „Daiktų istorijos“ kūrybinė grupė, tądien čia kūrusi siužetą apie dvarą.
 
Gelgaudiškio dvare apsilankęs LRT laidos „Daiktų istorijos“ redaktorius ir vedėjas Saulius Pilinkus kartu su minėtos laidos prodiusere Edita Mildažyte įteikė rajono savivaldybės merui Edgarui Pilypaičiui unikalią dovaną – arbatinį iš Koidelių vestuvinio servizo. Arbatinio šukės buvo rastos prieš metus visai atsitiktinai Rusnėje gyvenančių Banių šeimos namuose. Jas sudėjus pasirodė Koidelių šeimos herbas. Perdavus arbatinį restauratoriams – Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro vadovei Jūratei Sevaitienei, Keramikos restauravimo dirbtuvių vedėjai Rasai Bieliauskaitei-Mikolaitienei ir restauratorei Bronislavai Kunkulienei – jį spėta suklijuoti per dvi dienas.

Indas datuojamas 1861m. Ant jo esantys du herbai rodo, kad Koideliai susigiminiavo su kitais grafais. O kokiais? Gelgaudiškio dvaras tai turės išsiaiškinti. Senąjį arbatinį restauratoriai rekomendavo imti su baltomis pirštinėmis, kad nenusitrintų herbai. Nuo šiol jis užims garbingą vietą Koidelio giminės kambaryje – bibliotekoje.

Už šią dovaną reikia dėkoti gelgaudiškietei Irenai Prakapaitei-Čereškienei, kurios pažintis su E. Mildažyte bei S. Pilinkum ir atvedė čia laidos kūrėjus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos