baneris leidinys

dailide lukas2
Nuotr. Optimistiškai nusiteikęs Lukas Dailidė renka paramą stokojantiems ir kviečia prisidėti turinčius.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos gimnazistas Lukas Dailidė artėjant Kalėdoms ėmėsi gerumo akcijos – rinkti drabužius ir daiktus nepasiturintiems Slavikų krašto ar rajono žmonėms. „Ar kada susimąstėte, kiek daug yra senelių, neįgalių žmonių, šeimų, kuriems trūksta pagalbos?“ – klausia „Facebook“ pasiskelbęs šešiolikametis, jau sulaukęs ir norinčių padėti.

Nuvažiavus į Slavikų seniūnijos Žiūrių kaimą, Lukas aprodė jau šventiškai papuoštas patalpas, kuriose pirmieji geradarių suaukoti daiktai: šlepetės, rūbai, žaislai vaikams.

Klausiame, kodėl ėmėsi tokio kilnaus projekto. Lukas sako, kad per televizorių dažnai mato, kad Lietuvoje yra daug sunkiai besiverčiančių žmonių, jo kaime ir rajone taip pat yra vienišų senelių, kuriems reikia pagalbos. Jis taip pat nori, kad prie panašių gerumo idėjų prisidėtų daugiau jaunų žmonių.

„Aš tai darau iš paprastumo“, – nedaugžodžiauja pašnekovas.

Bet išsako savo nuomonę kitu klausimu. Anot Luko, stokojančių yra daug, nes kai kurie žmonės tiesiog neturi noro dirbti, jaunuolis svarsto, kad galbūt žmonėms reikia paprasčiausios paskatos: ūkiško patarimo, gero žodžio. Jis viliasi, kad jo į kukliau gyvenančių žmonių namus atneštas daiktas ir kalėdinis džiaugsmas galbūt padės žmogui atsitiesti ir patikėti, kad galima gyventi geriau.

Lukas – nuolat pilnas idėjų, jis namuose augina arbūzus, užsiima bitininkyste, jo ateities planuose noras įveisti medelyną. Paklaustas, su kuo sies savo ateitį, jaunuolis atsako, kad galbūt gimtajame kaime ūkininkaus.

L. Dailidė jau pasitarė ir su Slavikų seniūnijos socialinio darbo organizatore Kristina Baršauskiene, kuriuos gyventojus reikėtų šventiniu laikotarpiu aplankyti, ji pažadėjo tarpininkauti dalijant daiktus.

O abejojantiems jo noru daryti gerus darbus jis atrėžia, kad jeigu jau užsibrėžia kokį tikslą, tai eina iki galo. Šią veiklą – dalytis su kitais – vaikinas svajoja tęsti ir kitais metais.

Suaukotus daiktus Lukas ketina išdalinti gruodžio pradžioje. Kaip jis tai darys, dar visų paslapčių neatsiskleidžia, tik užsiminė, kad galbūt į ne vieno slavikiečio ar rajono gyventojo duris pasibels ir Kalėdų Senelis.

„Jei turite nenaudojamų daiktų, nemeskite lauk, kažkas dar jais pasinaudos. Ir patiems, ir man bus širdyje smagu, kad kažkas pravėręs duris nusišypsos. Laukiu žinučių!“ – savo „Facebook“ paskyroje rašo L. Dailidė ir priduria, kad suaukotų daiktų laukia ir savo namuose, Žiūrių kaime.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos