baneris leidinys

paroda baznycioje
Nuotr. Sintautų bažnyčioje tapybos darbų paroda lankytojų lauks iki lapkričio 4 dienos, vėliau bus išleistas šių tapybos darbų atvirukas.


Jau dvi savaitės Sintautų Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje eksponuojama tapybos darbų paroda, kurioje įamžinta Sintautų bažnyčia. Paroda skirta bažnyčios 23-iosioms konsekravimo metinėms atminti.
 
Kaip pasakojo parodos sumanytojas, Sintautų parapijos klebonas Artūras Vaškevičius, tai „Sintautų akademijos“ rengiamų plenerų metu įvairių dailininkų per tą laikmetį nutapyti, taip pat iš bažnyčios archyvo eksponuojami darbai. Klebonas laukia, kad paroda dar pasipildys iš parapijiečių suneštais dailės darbais, kuriuose užfiksuota Sintautų bažnyčia.

„Kiekvieną bažnyčios gimtadienį noriu kažkaip pažymėti. Šiemet bažnyčią papuošiau paveikslais. Tikiuosi, kad parodą aplankys tikintieji iš viso rajono“, – kalbėjo klebonas.

Jis pasakoja, kad pats naujausias parodos paveikslas – bažnyčios vargonininkės nupiešti iš tolo švytintys balti Sintautų bažnyčios bokštai. Didingi, virš medžių žalumos iškilę bažnyčios bokštai daugiausiai vaizduojami ir kitų menininkų darbuose. Tik dailininko Česlovo Banio 1995 m. akvarele tapytame darbe – senosios bažnyčios fragmentai.

Kun. A. Vaškevičius pasakojo, kad tokios parodos organizavimas kartu su „Sintautų akademija“ ir jos vadovu Vitu Girdausku turės tąsą, klebonas užsiminė, kad netrukus bus išleistas parodoje eksponuojamų darbų atvirukas. Pasak klebono, vėliau „Sintautų akademijoje“ paveikslai turėtų būti tinkamai eksponuojami, netgi rengiami edukaciniai užsiėmimai moksleiviams.

Paroda Sintautų bažnyčioje veiks iki lapkričio 4 d.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos