baneris leidinys

muzikinis konferencija
Nuotr. Apie Kauno valstybinio muzikinio teatro planus veiklą vykdyti Šakiuose spaudos konferencijos metu kalbėjo (iš dešinės) Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius, Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys, vyriausiasis režisierius Kęstutis Jakštas, teatro solistas Raimondas Baranauskas ir vyriausioji teatro administratorė Rasa Bendinskaitė.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Oficialu – Kauno valstybinis muzikinis teatras, kol jame vyks rekonstrukcija, persikels į Šakius. Antradienį apie tai paskelbta surengtoje spaudos konferencijoje. Kol kas repertuaras sudėliotas iki vasaros, o pirmasis Šakiuose numatytas premjerinis spektaklis jau kovo 22 dieną. Neabejojama, kad ir pasibaigus teatro rekonstrukcijai bendradarbiavimas nenutrūks ir šakiečiai bei miesto svečiai bus palepinami vienu kitu profesionaliu spektakliu.

Į Šakius – su džiugesiu

Spaudos konferencijos metu su situacija supažindino bei vizijas pristatė Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius, Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys, vyriausiasis režisierius Kęstutis Jakštas, teatro solistas bei aktorius, mūsų žemietis Raimondas Baranauskas ir vyriausioji teatro administratorė Rasa Bendinskaitė.

Teatro vadovas B. Želvys bei vyriausiasis režisierius K. Jakštas atviri: laukia nelengvas laikotarpis, teks atvažiuoti daugiau nei 100 žmonių, atsivežti fūrą dekoracijų, tačiau jie neabejoja, kad spektaklių kokybė nenukentės ir su džiugesiu ryžtasi pokyčiams. Tai, kaip rekonstruotas Šakių kultūros centras, kokios techninės galimybės čia yra, kauniečius ir pribloškė, ir nustebino. Tiesa, scenos gylio šiek tiek trūksta, bet rekonstruojant centrą plėstis jau nebuvo kur – dar didesnes galimybes ribojo turimas žemės sklypas.

„Lietuvoje yra daug renovuotų centrų, bet nėra galimybių net mažiausio orkestro pasodinti. Čia apie viską pagalvota“, – džiaugėsi B. Želvys.

Pasak jo, centre komfortabiliai gali jaustis ne tik žiūrovas, bet puikios sąlygos artistams, nereikia persirenginėti koridoriuose ar apipelijusiose patalpose.

„Bet koks absoliučiai profesionalus teatras čia gali atvažiuoti ir parodyti savo aukščiausios kokybės produktą“, – mano K. Jakštas.

Šakių kultūros centre – 378 vietos, tačiau svarstoma, jei bus poreikis, galbūt salės gale pridėti dar vieną papildomą eilę (20 vietų).

Susidomėjimas jau jaučiamas

K. Jakšto nuomone, Šakiai apskritai taip stipriai įkultūrinti, kad niekuo nesiskiria nuo Šveicarijos ar Vokietijos miestelių. Žinoma, tikrai reiks pasitikrinti žiūrovą, bet tiki, kad ne tik didžiuosiuose miestuose žmonėms reikia tikro meno. Nors net nebuvo didesnės reklamos, tačiau susidomėjimą sako jau pajutusi ir teatro administratorė.

„Užsakymai plūsta“, – patikina ji, informavusi, kad kai kurie žiūrovai iš Vilkaviškio, Jurbarko, sužinoję apie pokyčius, atsisako bilietų ir ketina vykti būtent į Šakius.

Skambučiai į Šakių kultūros centrą apie galimą rezervaciją pasipylė iškart po spaudos konferencijos, kuri tiesiogiai buvo transliuojama Facebook. R. Bendinskaitė ramina, kad jau artimiausiu metu jų internetinėje svetainėje atsiras visas repertuaras bei galimybė rezervuoti ir pirkti bilietus. Galbūt jau kitą savaitę tokią galimybę šakiečiai turės ir vietoje – bilietais bus prekiaujama ir Šakių kultūros centre. Būtent nuo žiūrovų priklausys ir tolimesni muzikinio teatro vadovų sprendimai. Jei susidomėjimas bus, labiausiai pasiteisinusius spektaklius planuojama kartoti. Kainos, kaip žadama, turėtų būti šiek tiek mažesnės nei Kaune, tačiau už premjerinius spektaklius teks sumokėti 20–30 eurų, į kitus kainos turėtų būti 15–25 eurai.  

Repertuaras – kuo įvairesnis

Atsižvelgiant į poreikius bus renkama ir tolimesnė programa, o dabar sudaryta irgi atima žadą. Liaupsių jai negaili ir kraštietis, muzikinio teatro solistas R. Baranauskas.

„Labai džiugu, kad mano kraštas matys tokius spektaklius“, – sako artistas.

Pasak vyriausiojo režisieriaus, bus atvežami paties įvairiausio žanro spektakliai, kurie ir labai skirtingi, kad kiekvienas galėtų pasirinkti pagal savo skonį.

Startuojama bus jau kovo 22 d. su premjerine Imre (Emmerich) Kálmán operete „Silva“. Tarptautinę teatro dieną taip pat nuspręsta minėti būtent Šakiuose. Programoje – ištraukos iš įvairių spektaklių, tarp kurių ir „Karmen“, kuriame savo gebėjimus demonstruoja Šakių cirko mokyklos artistai. Beje, ir draugystė su Kauno valstybiniu muzikiniu teatru, tarpininkaujant artistui, cirko kritikui Alvidui Jancevičiui, su Šakių kultūros centru taip pat užsimezgė būtent per cirką – teatrui Šakių cirko auklėtiniai buvo tikras atradimas, jie vaidino dviejuose jų spektakliuose.

Į Šakius planuojama atvežti šokio spektaklį „Notrdamo legenda“ su ypač stipria baleto grupe, kurioje ir ne vienas užsienietis. Teatro vadovas intriguoja, kad šakiečiams bei miesto svečiams bus pristatytas spektaklis „Neišsakytos išpažintys“, kuris be teksto, bet vyksmas puikiai suprantamas. Tiek dramaturgine, tiek technine prasme sudėtingas miuziklas „Džekilas ir Haidas“ taip pat bus pristatytas Šakiuose, jame pasirodo ir jau minėtas kraštietis R. Baranauskas.

Negana to, nebus pamiršti ir vaikai, kuriems numatyti du spektakliai „Grybų karas ir taika“ (pagal Just. Marcinkevičių) bei „Mažoji burtų fleita“ (W. A. Mozart).

Sprendimas spektaklius rodyti Šakiuose priimtas dėl to, kad Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyksta rekonstrukcija ir šiuo etapu bus tvarkoma scena bei orkestrinė ložė. Žadama, kad gruodžio 15 d. artistai spektaklį galės rodyti namuose, tačiau patirties šiuo klausimu turintis R. Januševičius juokauja, kad darbai gali užtrukti. Tuomet užtruktų ir teatro viešnagė Šakiuose, o kaip bus realybėje, parodys laikas.

Be Šakių, dalis Kauno muzikinio teatro spektaklių bus rodomi ir Nacionaliniame dramos teatre, miuziklą „Aida“ planuojama vežti į Marijampolę, o koncertus vasarą planuojama pristatyti ir Palangos koncertų salėje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos