baneris leidinys

Sausio 26 d. įvairiuose Lietuvos bei šešiuose užsienio miestuose ketvirtus metus iš eilės vyko Nacionalinė viktorina, kurią antrą kartą organizavo portalas 15min. Tai unikalus renginys, kuriame dalyvauti ir pasitikrinti savo žinias gali visi norintys. Šiemet Jurbarke vykusioje viktorinoje dalyvavo penki mūsų rajono atstovai. Vienas iš jų – panoviškis Saulius Jazukevičius tapo viktorinos nugalėtoju.

„Nacionalinė viktorina – tai tarsi didelis individualus protmūšis. Visi viktorinos dalyviai, atvykę į viktorinos vietą savo mieste ar miestelyje, atsakinėjo į tuos pačius 240 klausimų apie Lietuvą, – trumpai pristatė viktoriną joje dalyvavusi logopedė Diana Jazukevičienė iš Panovių. – Viktoriną sudarė du turai po 60 minučių. Jų metu žaidėjai turėjo atsakyti į 120 raštu pateiktų klausimų iš keturių temų. Taigi, iš viso viktoriną sudarė 240 klausimų iš aštuonių temų (kultūros, kūrybos, tradicijų, istorijos, visuomenės, gyvenimo, sporto bei geografijos ir gamtos).“
 
Tad, pasak D. Jazukevičienės, lengva tikrai nebuvo, juolab kad klausimai apėmė tiek daug skirtingų sričių ir, kaip vėliau paaiškėjo, buvo sunkesni nei pernai. Už teisingą atsakymą į klausimą buvo skiriamas taškas, už neteisingą – nulis taškų. Pusės ar ketvirčio taško gauti neįmanoma, nes atsakymas arba teisingas, arba ne. Beje, kaip ir kituose protmūšiuose, atsakinėjant į klausimus griežtai draudžiama naudotis bet kokiomis ryšio priemonėmis, bet kokia literatūra, užrašais.

Nepaisant to, visi penki mūsų rajono garbę gynę kraštiečiai iš 23 viktorinos dalyvių papuolė į pirmąjį dešimtuką. Geriausiai pasirodė ir pirmą vietą laimėjo S. Jazukevičius. Ketvirtą vietą užėmė griškabūdietė Jolanta Laurinaitienė. Šeštoje vietoje – D. Jazukevičienė, aštuntoje – lukšietis Darius Jakavičius, dešimtoje – šakietis Alvydas Grinkevičius.

Jurbarke nacionalinę viktoriną laimėjęs S. Jazukevičius tikisi papulti į Lietuvos geriausiųjų 30-tuką arba 40-tuką. Pernai Nacionalinės viktorinos nugalėtoju tapo liepalotiškis komikas bei aistringas žinių patikrinimo konkursų entuziastas Paulius Ambrazevičius, beje, ir šiais metais pasirengęs ginti čempiono vardą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos