baneris leidinys

ramunesKlubas „Ramunės“ – vienas iš Šakių rajono žmonių su negalia sąjungą vienijančių klubų, kuriam jau 20 metų vadovauja Renė Stepaitienė.
 
Prieš 20 metų buvusius vartotojų kooperacijos darbuotojus subūrė noras bendrauti, o klubo pavadinimą pasiūlė buvęs prekybinės bazės direktorius Juozas Pėžaitis.

Jau 20 metų „Ramunėms“ vadovauja aktyvi visuomenininkė R. Stepaitienė, kuri pati rašo eilėraščius, kuria rankdarbius.

Anksčiau klube buvo 36 nariai, tačiau vieni išėjo Anapilin, kiti veikloje nedalyvauja dėl prastos sveikatos. Dabar klube yra 15 narių, kurie aktyviai dalyvauja visose veiklose: vyriausiai šiemet sueis 90 metų, o jauniausiai – 65-eri.

Nuotr. „Ramunių“ klubui nuo pat įsikūrimo vadovauja Renė Stepaitienė.
 
Pasak R. Stepaitienės, klubo tikslas – bendrauti su negalią turinčiais žmonėmis, kartu būti džiaugsmo ir liūdesio valandomis.

„Yra narių, kurie dėl sveikatos negali dalyvauti popietėse, tai juos lankome namuose ir pagal poreikį jiems padedam“, – sako klubo pirmininkė ir priduria, kad klubo nariai mėgsta poeziją, jų nuomone, tai puiki meditacija.

Klubo pirmininkė pasakojo, kad per 20 metų nuveikta daug: nariai aktyviai dalyvauja Šakių rajono žmonių su negalia sąjungos veiklose, rajono neįgaliųjų sporto šventėse, klubo narės mėgsta šiaurietišką ėjimą, propaguoja sveiką gyvenseną, švenčia valstybines ir religines šventes.

„Švenčiame klubo narių jubiliejus. Keliavome po įvairius Lietuvos miestus, aplankėme Vokietiją, Baltarusiją, Lenkiją. Ruošėme iš ekologiškų daržovių mišraines ir salotas. Mūsų klubo moterys Joana Žilaitienė, Angelė Lenktienė, Lilija Grigaitienė sugeba estetiškai papuošti šventinį stalą ir pagaminti skaniausius patiekalus. Klubo narės turi daug idėjų ir taip jau 20 metų“, – pasakoja R. Stepaitienė.

Klubo poetė Zita Sederevičienė yra išleidusi keletą knygų, susitikimų metu skaito savo kūrybą, pasikviečiami ir poetai iš kitų klubų.

„Ir dabar, po 20 metų, galiu drąsiai sakyti, kad klubas ir toliau gyvuos tęsdamas savo tradicijas“, – įsitikinusi klubo vadovė.

Klubo vadovė R. Stepaitienė dėkoja visoms klubo narėms už jų indėlį į klubo veiklą bei linki, kad 20-asis gimtadienis atneštų visoms daug sveikatos, kad ir toliau jos išliktų jautrios, supratingos, geranoriškos, tolerantiškos.

„Noriu padėkoti žmonių su negalia sąjungos darbuotojoms bei pirmininkei Staselei Vasaitienei, kad ji visada išgirsta mūsų pageidavimus, randa gerą žodį ir sprendimą. Dėkojam sąjungos vairuotojui Raimundui Pranskaičiui už jautrumą ir pagarbą neįgaliam ir pagyvenusiam senjorui“, – sakė R. Stepaitienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos