baneris leidinys

lieke
Nuotr. Lekėčių krašto leidinio „Liekė“ puslapiuose – miestelio šventės, poezija, lekėtiškių laisvalaikis.


Sausio 24 d. Lekėčių gyventojus miestelio bibliotekoje subūrė neeilinė proga – čia vyko naujo leidinio „Liekė“ pristatymas. Į 76 puslapius sugulė pasakojimai apie Lekėčiuose vykstančias bažnytines ir miestelio šventes, lekėtiškių laisvalaikį, o rubrikoje „Kūrybos sodai“ – poetų eilės.
 
Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lekėčių filialo bibliotekininkė Aušra Kriauzienė pasakojo, kad Lekėčių krašto leidinys „Liekė“ nėra periodinis, tai šeštas leidinys, pirmasis pasirodė 2008 metais.

Šiųmetė „Liekė“ dienos šviesą išvydo po ketverių metų pertraukos iniciatyvių žmonių dėka. Leidinio sudarytoja lekėtiškė Regina Klimaitienė į kūrybinę veiklą įtraukė Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojas Violetą Adomaitienę ir Dalią Sutkuvienę, kurios buvo atsakingos už taisyklingą leidinio kalbą. Redakcinė komisija ypač dėkoja Lekėčių bažnyčios pastoracinei tarybai ir prapijos klebonui Ričardui Kmitui, pritarusiam ir prisidėjusiam prie šios „Liekės“ išleidimo.

Vartant „Liekę“ sudomina lekėtiškių patirtys Popiežiaus vizito Lietuvoje metu, pasakojimas apie kelionę į Šiluvą, Lekėčių bendruomenės moterų klubo veikla ir kita. Rubrikoje „Kūrybos sodai“ –  Lekėčių literatų klubo „Šilagėlė“ bei šešių literatų kūryba iš Kudirkos Naumiesčio.

Renginyje dalyvavo naumiestietės literatės Marytė Rastupkevičiūtė ir Rasa Sakalauskienė. Jų užburiančios eilės nepaliko abejingų klausytojų. Kaip visuomet, įtaigi ir dėmesį prikaustanti lekėtiškio literato Antano Šilingo  kūryba.

Pagal kūrėjų eiles muziką sukūrė ir dainas atliko lukšietė Inesa Bagdanavičienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos