baneris leidinys

fedora
Nuotr. Už paprasto moteriškumo ir galimybių išradingumo panaudojimą Lukšių miestelio gyvenime šiais metais Lukšių moterų klubas „Fedora“ buvo įvertintas „Žmogus yra didis“ nominacija.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Prieš 10 metų kovo mėnesį susikūrė Lukšių moterų klubas „Fedora“, klubo moterys ne tik aktyviai dalyvauja miestelio visuomeninėje veikloje ir kultūriniame gyvenime, jas vienija vienas tikslas – noras išmokti, pažinti, pasidalinti...

Kai praėjusią savaitę užsukome pas lukšietes, susirinkusias Lukšių kultūros namuose, trykštančios energija moterys gurkšnojo arbatėlę, dalijosi prisiminimais apie susikūrimo pradžią, kai 2009 m. po renginio, skirto Kovo 8-ajai, nusprendė – reikia veikti. Pasirinko pavadinimą „Fedora“. Fedora – minkšta fetrinė skrybėlė su vidutinio pločio bryliais. Pavadinimas fedora jau buvo žinomas 1891 m. Pirmaisiais XX a. metais fedoromis buvo vadinamos tik moteriškos skrybėlės. Lukšietės norėjo turėti kažkokį savo akcentą – pasirinko skrybėlę.

Šiuo metu klubas vienija 13 įvairaus amžiaus, skirtingų profesijų moterų. Vyriausia fedorietė Regina Tamulionienė sako, kad, nežiūrint amžiaus skirtumo, jos viena kitą supranta. O pagrindinis klubo šūkis – „Visos skirtingos – visos lygios“. Klubo veikla išties įvairiapusė: moterys savo malonumui mokėsi šokti, dainuoti, išbandė artistinius sugebėjimus. Jos nori pažinti, todėl daug keliauja po Lietuvą, lanko spektaklius, mina ir dviračio pedalus. Kita veikla skirta geriems darbams – klubo moterys padeda įgyvendinti vaikų svajonių projektą „Vaikų svajonės“, organizuoja šventes Lukšių vaikų dienos centro vaikams, moterys talkina Lukšių parapijos bendruomenei grėbiant lapus, miestelyje pavasarį padeda pasodinti gėles. Taip pat edukaciniuose užsiėmimuose mokosi gaminti žaislus, gėles, snaiges, kuriomis puošė kalėdines bažnyčios ir kultūros centro eglutes. Fedorietes galime sutikti sporto ir bendruomenės šventėse, kuriose, pasipuošusios raudonais marškinėliais, jos verda sriubą. Teiraujamės, ar vyrai nebumba, kai dažnai jų namuose nebūna.

„Iš pradžių su pavydu žiūrėjo ir sakė, kad ir jie kurs klubą...“ – sako Zita Pačengienė.

Lukšietės užmezgė draugystę su rajono moterų klubais, Marijampolės kūrybine grupe „Prie meno“.

„Moterys pilnos idėjų. Jei ilgesnį laiką nesusirenkam, jau pradedam bruzdėti, viena kitai skambinti, kad jau reikia... rinktis. Norime būti Lukšių bendruomenės aktyviausia grandis“, – sako klubo pirmininkė Aldona Plaušinienė ir priduria, kad su klubietėmis dalijasi ir džiaugsmais, ir vargais.

Paminėdamos klubo dešimtmetį,  „Fedora“ moterys šiais metais planuoja išvyką į Pakruojo dvarą ir puoselėja gražią idėją – prie Lukšių tvenkinio kuriamame poilsio parke įrengti sveikatingumo taką, skirtą pėdutėms masažuoti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos