baneris leidinys

Balandžio 19 d. vykusio savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo patvirtinta rajono savivaldybės Šakių viešosios bibliotekos tinklo struktūra ir nuostatai. Keičiantis bibliotekos tinklo struktūrai, nuo liepos 1 d. neliks dviejų padalinių – Patašinės ir Liepalotų.

Dėl Patašinės bibliotekos išlikimo klausimo dar praėjusių metų spalio mėn. buvo kviečiamas kaimo gyventojų susirinkimas, kuriame dalyvavo tik keturi gyventojai. Po minėto susirinkimo buvo priimtas sprendimas laikinai sustabdyti Patašinės padalinio veiklą šaltuoju metų laikotarpiu iki šių metų gegužės 1 d. Anot Šakių bibliotekos direktorės Kristinos Lebedžinskienės, per šį laikotarpį nesulaukta nė vieno pasiteiravimo dėl padalinio veiklos. Griškabūdžio seniūnijoje šiuo metu veikia Griškabūdžio ir Paluobių padaliniai. Iki artimiausios bibliotekos Griškabūdyje apie septyni kilometrai. Siūlomas uždaryti Patašinės padalinys, įsikūręs buvusios mokyklos nešildomose patalpose, bibliotekoje registruota apie 90 skaitytojų.
 
Panaši situacija ir Liepalotų padalinyje – čia registruota apie 100 skaitytojų, biblioteka įsikūrusi buvusiame mokyklos pastate. Bibliotekai pagal panaudos sutartį priklausančios patalpos yra nešildomos, kaip ir visas pastatas, kuris yra išnuomotas vienai akcinei bendrovei. Buvo svarstyta Liepalotų biblioteką perkelti į bendruomenės centro „Tėviškė“ patalpas, tačiau vasario 3 d. vykusio susirinkimo metu bendruomeniečiai nesutiko su tokiu pasiūlymu ir tvirtino, kad patalpos reikalingos bendruomenės poreikiams. Lukšių seniūnas Vidas Cikana siūlė biblioteką įkurdinti kitose patalpose, deja, pastarosios kovo mėn. buvo privatizuotos.

Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kad minėtos bibliotekos negali vykdyti savo veiklos nešildomose patalpose, kai nėra sudaryta reikalingų darbo sąlygų darbuotojui, o lankytojui nesuteikiamos kokybiškos paslaugos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos