baneris leidinys

bunkeris
E. Baljanaitės-Stanevičienės nuotr. Karių savanorių, šaulių, visuomenininkų dėka dalis bunkerio atstatymo darbų jau įveikta.

Gegužės pradžioje Šakių 205-os pėstininkų kuopos savanoriai, pasitelkę į pagalbą jaunuosius šaulius, plušėjo prie Lekėčiuose esančio bunkerio, kuriame žuvo partizanai Julijonas Būtėnas ir Petras Jurkšaitis. Šios kilnios minties sumanytojas – lekėtiškis miškininkas Simonas Šilingas.
 
Pasak Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės Šakių 205-os  pėstininkų kuopos vadės ltn. Elmyros Baljanaitės-Stanevičienės, atstatyti Rūdšilio bunkerį kilo lekėtiškiui S. Šilingui. Jis kreipėsi pagalbos į karius savanorius ir gegužės 1 d. prasidėjo pirmieji darbai, buvo žievinama mediena, o praėjusį šeštadienį vyko pagrindiniai bunkerio atstatymo darbai: atvykęs vietinis ūkininkas Paulius Martinaitis su ekskavatoriumi ištraukė likusias bunkerio medines konstrukcijas (bunkeris buvo atstatytas 1994 m.) ir buvo pastatytos naujos bunkerio sienos. Šią savaitę bus uždėtas stogas  ir bunkeris užmaskuotas. E. Baljanaitė-Stanevičienė pasakojo, kad dėl stogo konstrukcijos dar konsultuosis su inžinieriais, kad bunkeris stovėtų ilgiau. Rekonstruoto bunkerio atidarymas numatytas gegužės 24 d. tradicinės Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo ,,Atmintis gyva“ Lekėčiuose metu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos