baneris leidinys

lituanica aukso paukste
Nuotr. Šakių kultūros centro mišrus choras „Lituanica“ savo klausytojams padovanojo programą, kurioje atsispindėjo kolektyvo dvasia, atsidavimas muzikai.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Jau šeštąjį kartą garbioji nominacija „Aukso paukštė“ apsilankė Šakiuose, šį kartą nutūpė Šakių kultūros centro mišraus choro „Lituanica“ rankose. Į šventinį renginį Šakių evangelikų liuteronų bažnyčioje gausiai susirinkę choro gerbėjai ir svečiai choristams ir jų vadovui Deividui Kerevičiui linkėjo daug gražių kūrybinių kelionių ir laimėjimų.

Aukščiausiais apdovanojimas

Aukščiausią meno mėgėjų kolektyvų apdovanojimą nominacijoje „Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas“ įteikusi Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mėgėjų meninės kūrybos skyriaus chorų specialistė Aurelija Andrejauskaitė kolektyvą palygino su gražia šeima, kuomet jos nariai, vieni kitus taip giliai jausdami, gali prisiliesti prie meno.

„Visi jūsų pasiekimai praeityje, šiandien ir ateityje – tai ne pagrindinis jūsų kelionės žemėje tikslas. Pagrindinis tikslas yra švęsti gyvenimą. Atsikratyti scenoje solidžių, profesionalų veidų, kaukių ir žiūrėti į gyvenimą linksmai ir iškilmingai. Šypsotis, nebijoti suklysti, dainuoti, džiaugtis ir dar kartą prisiminti, kad esate laimingi. Dainuokite ir kad jums sektųsi visi kūrybiniai sumanymai“, – linkėjo A. Andrejauskaitė.

Choro „Lituanica“ vadovas D. Kerevičius prisipažįsta, kad šis apdovanojimas jiems buvo netikėtas, anot jo, stiprių chorų Lietuvoje yra išties nemažai. Jis mano, kad dalyvavimas įvairiuose konkursuose, festivaliuose buvo pastebėtas ir tai pridėjo balų. D. Kerevičiui tai jau antras apdovanojimas. Pirmąją „Aukso paukštę“ jis gavo 2013 m. kartu su vokaliniu ansambliu „Mozaika“ (Sintautų kultūros centras).

Šakių kultūros centro mišrus choras „Lituanica“ susikūrė 2011 m. choro vadovo D. Kerevičiaus iniciatyva. Jau 2012 m. kolektyvas surengė koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose. Choro repertuare skamba pasaulietinė bei sakralinė muzika, o kolektyvas jau tapo nuolatinis Lietuvos chorinės muzikos festivalių, dainų švenčių ir kitų renginių dalyvis.

„Aukso paukštės“ apdovanojimai meno kolektyvams teikiami būtent už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus ir kita. Choras ,,Lituanica“ turi visą puokštę apdovanojimų: 2013 m. Vilniuje Šv. Kotrynos bažnyčioje kolektyvas varžėsi Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse su geriausiais Lietuvos II laipsnio chorais ir užėmė pirmą vietą; 2015 m. Vievyje Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse, skirtame chorvedės Aldonos Pulauskienės atminimui, iškovota specialioji taurė ir Grand Prix; 2017 m. tarptautiniame chorų konkurse „Silver bells“ Daugpilyje pelnė I laipsnio diplomą, tais pačiais metais tarptautiniame chorų sakralinės muzikos festivalyje-konkurse „Kaunas Muzica Religiosa“ iškovotas Aukso diplomas ir 2-oji vieta. Praėjusiais metais kolektyvui suteikta I meninio lygio kategorija. „Lituanica“ nuolatos rengė programas ir dalyvavo Lietuvos dainų šventėse.

Todėl ir šeštadienio vakarą choristai, žengę į Šakių evangelikų liuteronų bažnyčią, buvo pasipuošę ir tautiniais kostiumais, su nuoširdžia meile savo šalies tradicijoms atliko dzūkų krašto dainas, harmonizuotų lietuvių liaudies dainų pynę, o finalinę savo pasirodymo dainą „Kur giria žaliuoja“ kvietė dainuoti ir žiūrovus.

Įžiebė emocijas

Šventinį koncertą choras „Lituanica“ pradėjo sugiedojęs įžanginę giesmę „Inmonte Oliveri“ ir sutelkė  žiūrovus rimtyje. Vėliau sudėtingą kūrinį keitė dar sudėtingesnis, o pirmą koncerto dalį „Lituanica“ užbaigė išties įspūdingai – puikiai žinomos Rhondos Sandberg aranžuota Johanno Sebastiano Bacho religine arija „ComeSweetDeath“ („Ateik, saldžioji mirtie“), čia „Lituanicos“ atlikėjai perteikė tokią emociją bei įspūdį, kad ne vienam žiūrovui kūnu šiurpuliukai lakstė.

Šiuo metu „Lituanicoje“ dainuoja 28 nariai, kurių amžius nuo 16 iki 58-erių metų. Tai įvairių profesijų žmonės, taip pat studentai ir moksleiviai. Pasak kolektyvo vadovo, paskiausiai gretas papildė šakietė moksleivė Gabrielė Šedbaraitė, o nuo pirmų choro susikūrimo dienų dainuoja Audrius Starkauskas, Snieguolė Tautkevičienė, broliai Romas ir Jonas Rugiai. Kolektyve dalyvauja ne tik šakiečiai, bet ir kauniečiai, marijampoliečiai.

 „Renkantis repertuarą aš mėgstu iššūkius ir noriu įrodyti, kad ir mėgėjai, ne tik profesionalų kolektyvai, gali kartais įveikti sudėtingus kūrinius. Nors juos išmokti kartais užtrunka ilgiau, bet mes visuomet rezultatą pasiekiame maksimalų“, – tvirtina D. Kerevičius ir atvirauja, kad dirbs Šakiuose su „Lituanica“ tol, kol bus dainuojančių. Jis svarsto, kad galbūt yra reiklus vadovas, tačiau čia pat priduria, kad geriausia jo darbo vertintoja yra jo žmona Dalia, taip pat dainuojanti chore.

Apdovanojimas įpareigoja

Su apdovanojimu chorą „Lituanica“ sveikino ir įtaigią šventinę atmosfera Šakių evangelikų liuteronų bažnyčioje sukūrė renginio svečiai – Marijampolės kultūros centro kamerinis ansamblis „Cantare“ (vad. Setlana Maurutienė). Su šiuo ansambliu siejasi ir choro „Lituanica“ vadovo D. Kerevičiaus veikla: jis marijampolietis, savo muzikinę karjerą pradėjo Marijampolės muzikos mokykloje, kurioje viena jo mokytojų buvo „Cantare“ ansamblio dalyvė, violančelininkė Irena Valiulienė. Šakiečius sveikinusi Marijampolės meno mokyklos direktorė Rima Kukalienė padėkojo Deividui ir Daliai Kerevičiams, apie save buriantiems choristus tarsi šeimos narius. Ji pasidžiaugė, kad „Lituanicos“ gretose daug jaunų žmonių, o vadovo žmona Dalia Kerevičienė būdama pedagogė muzikos keliu veda galbūt būsimus chorvedžius.

Sveikinimo žodį tarė rajono meras Edgaras Pilypaitis, pats anksčiau dainavęs šiame chore, rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Aurelija Papievienė, Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius, visi jie kolektyvui „Lituanica“ ir jo vadovui D. Kerevičiui bei chormeisterei Rimai Berentaitei padėkojo už mūsų rajono, mūsų krašto ir Lietuvos garsinimą tiek respublikiniuose renginiuose, tiek svečiose šalyse vykstančiuose konkursuose bei linkėjo ir toliau džiuginti savo dainomis.

Sugavus aukso paukštę, D. Kerevičių choristų vardu sveikino ir marijampolietis Eugenijus Vosylius, kuris pabrėžė, kad tik didelė vadovo meilė muzikai priverčia ir juos dainuoti širdimi ir tai jiems yra didžiulė dovana.

„Manau, kad ir mes tau taip pat esame dovana...Linkime neblėstančios energijos ir ištvermės repeticijų metu, nes mes esame šeima, o kaip šeima be... tėčio“, – šmaikštavo E. Vosylius.

Kiek jaudindamasis D. Kerevičius pirmiausiai už palaikymą padėkojo savo tėvams, žmonai ir visiems šeimos nariams, o gausiam būriui asmenų – už kūrybinį bendradarbiavimą.

„Šiandien noriu padėkoti kiekvienam iš jūsų ir jūsų šeimų nariams. Kad surandate laiko atvykti į repeticijas ar savaitgaliais važiuoti į koncertus“, – nedaugžodžiavo D.Kerevičius ir kartu su žmona Dalia kiekvienam choristui taip pat įteikė simbolines paukštes, dar pridurdamas, kad „Aukso paukštės“ apdovanojimas juos džiugina, bet ir įpareigoja.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos