baneris leidinys

europos diena veliava
Nuotr. Europos diena Šakiuose prasidėjo Europos Sąjungos vėliavos pakėlimu.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Gegužės 9-ąją minima Europos diena, Šakiuose prasidėjusi Europos Sąjungos vėliavos iškėlimu ir rajono savivaldybės vadovų sveikinimu miestelėnams, vėliau persikėlė į J. Lingio parką, kur vyko vaikų kūrybinės dirbtuvės „Mano Europa“, o įdienojus – ir į Šakių rajono savivaldybės viešąją biblioteką, kurioje jau būriavosi Europos egzamino dalyviai. Įvairūs renginiai tęsėsi iki pat vakaro.

Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Ją švenčia tūkstančiai žmonių visoje Europos Sąjungoje. Šiemet sukanka 15 metų, kai Lietuva tapo unikalios ekonominės ir politinės 28 Europos valstybių narių šeimos dalimi ir gali džiaugtis galimybe laisvai keliauti, mokytis, dirbti bet kurioje bendrijos valstybėje. Ta proga Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai prie rajono savivaldybės iškėlė Europos Sąjungos vėliavą, kurios auksinių žvaigždžių ratas reiškia Europos tautų solidarumą ir harmoniją. Kylant vėliavai skambėjo Europos Sąjungos himnas – Liudviko van Bethoveno „Odė džiaugsmui“.  

Gausų Šakių „Žiburio“ gimnazijos ir Šakių „Varpo“ mokyklos mokinių bei Šakių vaikų lopšelių-darželių „Berželis“ ir „Klevelis“ mažųjų auklėtinių būrį, susirinkusį paminėti Europos dieną, sveikino rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Jis pabrėžė, kad neatsitiktinai Europos Sąjungos vėliavoje pavaizduota 12 žvaigždžių, kurios yra solidarumo ir harmonijos ženklas, „tai yra iš Šventojo Rašto apreiškimo Jonui knygos minimas 12 žvaigždžių vainikas ant naujosios eros galvos“, tai „yra krikščioniškos vertybės, pagarba žmogui, jo laisvėms ir teisėms“. Todėl jis kvietė puoselėti šias vertybes, kurios mus daro europiečiais.

Europos dienos minėjime dalyvavęs Užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės politikos departamento ambasadorius ypatingiems pavedimams Jonas Daniliauskas tvirtino, kad Europos Sąjunga yra laisvų demokratinių valstybių, puoselėjančių taiką, saugumą ir gerovę savo piliečiams, sąjunga.

„Labai džiugu, kad kuo toliau, tuo labiau mes jaučiamės ne tik lietuviais, ne tik suvalkiečiais, bet ir europiečiais“, – kalbėjo J. Daniliauskas, po iškilmingo minėjimo susitikęs diskusijai su Šakių „Varpo“ mokyklos moksleiviais.

Pasikeitė žmonių mąstymas, jie tapo laisvesni ir dar labiau pasitikintys savimi. Vicemeras Darius Jakavičius priminė, kad dokumentą prieš 79-erius metus Robertui Šumanui pateikęs Žanas Mone turėjo kreizi idėją – suvienyti nesuvienijamas tautas. Vicemeras apgailestavo, kad atsiranda „jėgų senojoje Europoje, kurios sako, kad Europos Sąjunga jau išsigimė, kad jos vertybės mums nepriimtinos“, o juk „Ž. Mone išskirtos vertybės ir buvo – mūsų stiprybė skirtybėse“. Jo manymu, „turime stabdyti šovinistines nacionalistines idėjas“, kad „Europos Sąjungai reikia keistis, reikia užsidaryti, atvirkščiai, turime būti kosmopolitais, juk Pasaulis priklauso mums“.

Žodį tarė ir jaunimas – Europos jaunimo komandos narė Deimantė Bakaitytė bei Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokiniai. Jie džiaugėsi, kad jauniems žmonėms Europa suteikia daugybę galimybių ir laisvių – studijuoti, keliauti, susirasti draugų bet kurioje šalyje, susipažinti su įvairiomis kultūromis, todėl  kvietė pajusti Europos Sąjungos vienybės dvasią, kuri motyvuotų ir įkvėptų ne tik šiandien, bet ir ateityje.

Šakių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupės vadovė Laura Saunorienė vaikams, jaunimui ir suaugusiems Europos dieną siūlė švęsti linksmai ir išradingai, kviesdama visus kartu pašokti. Tiesa, suaugusieji to padaryti taip ir neišdrįso, tačiau darželinukai ir moksleiviai smagiai pajudėti neatsisakė. Šakių gimnazistai čia pat prie savivaldybės esančioje pievelėje organizavo akciją „Mes už Europą“ – iš mėlynų ir geltonų rankyčių sukurdami instaliaciją „ES 15“, o darželinukai J. Lingio parke ant asfalto kreidelėmis nupiešė vieną didelį paveikslą „Mano Europa“.

Nuo jų neatsiliko ir suaugusieji – Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Europos egzaminą laikė per 40 šakiečių. Kaip informavo bibliotekos vedėjos pavaduotoja Dalija Jasaitienė, geriausiai pasirodžiusiųjų penketuke – Nijolė Mureikienė, Lina Eringienė, Indrė Jančaitytė, Tomas Remenčius ir Saulius Puočiauskas. Europos dienos renginius vainikavo „Teatro P“ aktorių Balio Ivanausko ir Artūro Dubakos muzikinis šou Šakių „Varpo“ mokyklos amfiteatre ir diskusija „Tolimi kraštai – artimi gyvenimai“ su politologijos prof. Vytautu Radžvilu.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos