baneris leidinys

meno diena
Nuotr. Šakiečių dėmesį patraukė pirmą kartą Gatvės muzikos dienoje pasirodę Šakių rajono meno mokyklos jaunieji dailininkai.


Praėjusį šeštadienį Šakiai skendėjo muzikos garsuose. Čia vyko Gatvės muzikos diena, kurioje dalyvavo gausus Šakių rajono meno mokyklos Muzikos skyriaus mokinių būrys. Prie jų pirmą kartą prisijungė ir jaunieji dailininkai, tapę namų ir gatvės fragmentus, praeiviams piešę laikinas tatuiruotes.
 
Pasak Šakių rajono meno mokyklos direktoriaus pavaduotojos Ramunės Valaitienės, Muzikos skyrius jau daug metų tradiciškai dalyvauja Gatvės muzikos dienoje ir yra užsiauginęs savo gerbėjų būrį – šakiečiai žino, kad akordeonistai groja prie prekybos centro „Iki“, pianistai ir saksofonistai – prie parduotuvės „Gulbelė“. R. Valaitienė džiaugėsi, kad čia jaunieji muzikantai buvo ypač maloniai priimti, gavo ir vandens, ir lauktuvių, taip pat galėjo pasinaudoti tualetu.

„Šis renginys yra labai gera scenos baimės nugalėjimo mokykla. Po keleto kūrinių ir patys nedrąsiausi drąsiai sėda prie instrumento. Vyksta savotiškos varžytuvės, po kiek kartų sugros, kuris daugiau kūrinių išmokęs. Smagu. Miestas skamba, dailininkai šalia piešia. Gyvastis jaučiasi. Vienybė. Bendras geras jausmas“, – pasakojo direktoriaus pavaduotoja.

Praeiviai sustojo, klausėsi muzikos, kas šokoladu, kas pinigėliu atsidėkojo. Jaunieji dailininkai sulaukė ne mažesnio susidomėjimo – šakiečiai turėjo galimybę stebėti, kaip čia pat gatvėje gimsta nauji kūriniai, eilės nusidriekė prie tatuiruočių piešėjų. Surinktus pinigus jie išleidžia ne saldainiams, neišmėto, o vyksta turiningai papramogauti, į muziejus.

R. Valaitienė pasakojo, jog kilo idėja Gatvės muzikos dieną pasirodyti visai Šakių rajono meno mokyklai, nes galima rodyti ne tik muzikantus. Tikimasi, kad kitais metais kartu su muzikantais ir šiais metais prie jų prisijungusiais dailininkais dalyvaus ir šokėjai. Tad Gatvės muzikos dienas ketinama pervardyti į Gatvės meno dienas ir surengti vieną muzikos, šokio ir dailės fiestą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos