baneris leidinys

vaiku diena
Nuotr. Ypač pasiteisinus meno akcijai (tapymui akrilu ant tarp medžių ištemptos plėvelės) Griškabūdyje, ji pakartota ir Paluobiuose.


Daugelyje rajono vietų vasaros sezonas prasidėjo su Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtais renginiais. Šakiai ne išimtis. Sekmadienį J. Lingio parke visi norintys galėjo užsukti į „Vaikystės miestą“, kur netrūko vaikiško klegesio, geros nuotaikos, pramogų ir, žinoma, visus džiugino puikus oras.
 
Tradiciškai į šventę susirinko tiek dideli, tiek maži. Vieni laiką leido klausydamiesi bei stebėdami atlikėjų pasirodymus, kiti stengėsi išbandyti kuo daugiau siūlomų pramogų. Tiesa, be gausybės mokamų paslaugų, buvo siūloma ir gana daug nemokamų, tad kiekvienas galėjo pasirinkti pagal savo skonį ir kišenę.

Štai Šakių viešoji biblioteka lauke įrengė skaityklą ir kvietė pavartyti knygeles, netoliese buvo įkurtos ir kelios edukacinės erdvės, kur vaikai galėjo piešti, konstruoti. Štai parke ant kalniuko įsikūręs Atviro jaunimo centro jaunimas kvietė pažaisti įvairiausius stalo žaidimus, o Šakiečių bendruomenės centro kiemelyje visi norintys galėjo pūsti didžiulius muilo burbulus.

Policijos kiemelyje ypač mažųjų dėmesį traukė policijos bičiulis Amsius. Čia taip pat buvo galima susipažinti ir net pasimatuoti policijos amuniciją, o atsakius į saugaus eismo klausimus – laimėti prizus. Norintys galėjo dėlioti dėliones ar tiesiog pabendrauti.

Prizus laimėti buvo galima ir kituose kiemeliuose. Štai Šakių turizmo ir informacijos centras kvietė sukti ratą ir atsakyti į su turizmu susijusius klausimus, o teisingas žinias pademonstravę gavo atvirlaiškį, kurį Turizmo ir informacijos centras žadėjo išsiųsti laimėtojo pasirinktam žmogui.

Šaškių turnyrą surengė UAB „Lauksva“, o jų įsteigtą prizą – pufą laimėjo „Varpo“ mokyklos penktokas Armandas Šurkus, įveikęs kitus varžovus.

Dar Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse gausus būrys vaikučių dalyvavo Griškabūdyje surengtoje meno akcijoje „Spalvota vaikystė“. Čia mažieji savo kūrybines mintis liejo ne tik su kreidelėmis ant asfaltuoto grindinio, bet išbandė gana įdomią techniką – akrilu tapė ant tarp medžių pritvirtintos plėvelės. Rezultatas pranoko lūkesčius, mat vaizdas gavosi kaip 2 ar 3 D. Ypač palankiai meno akciją įvertino ir miestelėnai, kurių akis vis dar džiugina sukurtas meno projektas.

„Žiūrėsime, kaip mūsų meną atlaikys gamtos sąlygos, bet kol kas viskas laikosi, kultūringas ir jaunimas, niekas nenuplėšyta“, – džiaugėsi R. Amonienė, šią savaitę tokią pat meno akciją tik su kitais vaikais kartojusi ir Paluobiuose.

Tradiciškai nuotaikinga švente vaikams „Šitam dideliam būry“ vasara pasitikta ir Kudirkos Naumiestyje. Čia tiek maži, tiek didesni vaikai su kultūrinės veiklos organizatore Rugile Guzovijūte priešaky ir maišuose šuoliavo, ir lenktyniavo, kas greičiau arbūzą suvalgys ar be rankų ant šakos kabančią spurgą sukrims. Netrūko ne tik atrakcijų, įvairių judrių užsiėmimų, bet ir prizų bei siurprizų, tad netrūko ir gerai nusiteikusių vaikų. Linksmai, su šokiais, pramogomis ir keptais blynais Vaikų gynimo diena paminėta ir Zyplių dvare.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos