baneris leidinys

karkle bendruomenes
Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje dalyvavo per 60 mūsų kraštiečių. Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje dalyvavo per 60 mūsų kraštiečių. E.Pilypaičio nuotr.


Praėjusį savaitgalį Karklės poilsiavietėje „Žilvitis“ vyko tradicinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis, kuriame gausiai dalyvavo ir mūsų rajono bendruomenių atstovai.
 
Mūsų rajono bendruomenių centrų delegaciją sudarė per 60 kraštiečių. Tradiciniame kiemelyje, papuoštame naumiestietės Meilutės Andriukaitienės karpiniais, įsikūrė Saulius Arštikaitis su įvairiais medžio drožiniais ir Šiaurės vakarų Australijos aborigenų muzikos instrumentais didžeridu. Paties gamintas instrumentas sąskrydyje susilaukė itin gausaus būrio smalsuolių, kai kurie netgi panoro šį instrumentą įsigyti. Kiemelio viduryje karaliavo mūsų krašto gaspadinės, kurios sąskrydžio lankytojus stebino įmantriais gardumynais. Didelio visų dėmesio sulaukė Saulenos Kučiauskienės iš Mikytų sūris ir skilandis. Agurkų sriubą „Sriuba mūsų – prieskoniai jūsų“ virė girėniškiai Irena ir Jonas Sakalauskai bei Irena ir Viktoras Šakėnai.

Šakių rajono bendruomenių asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė neslėpė, kad visi jautėsi labai pamaloninti, jog sąskrydžio atidarymo eiseną pasitiko ir mūsų kiemelio pakilią nuotaiką muzikavimu ir skambiomis dainomis palaikė rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Šiais metais jis padarė staigmeną – atvyko ne vienas, o su visa Gelgaudiškio kultūros centro kapela „Gelgaudiškis“.

Sąskrydžio metu šakiečiai aktyviai dalyvavo įvairiose diskusijose, dalinosi gerąja patirtimi, lankė amatininkų dirbtuves bei kitų bendruomenių kiemelius, susitiko su draugais iš kitų rajonų. Tiesa, etnožaidynėse-varžytuvėse „Drąsūs, stiprūs, gražūs“ komandų komandos trofėjui laimėti šiemet kiek pritrūko garo. Mūsų kraštiečiai iš 14 komandų buvo aštunti, nors kai kuriose rungtyse, pavyzdžiui, rąsto pjovimo skerspjove, buvo nepralenkiami.

Visą karštąjį savaitgalį šalies bendruomenių atstovai Karklėje dūzgė kaip vienas avilys: ir save parodė, ir į kitus pasižiūrėjo, lepinosi maudynėmis jūroje ir grupės „16 Hz“ koncertu. Pagrindinis kasmet vykstančio sąskrydžio tikslas – plėtoti geros patirties pasidalijimą bei partnerystę tarp kaimo bendruomeninių organizacijų, propaguoti bendruomenių judėjimo iniciatyvas šalyje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos