baneris leidinys

sijonuota vasara
Pagrindinis „Sijonuotos vasaros“ akcentas – ilgas sijonas. Vienodais sijonais visus žavėjo Lukšių veiklių moterų klubo „Fedora“ moterys, įsiamžinusios su Šakių veiklių moterų klubo atstovėmis. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Penktus metus Vilniuje, trečius metus Kaune, o šiemet ir kituose 16-oje Lietuvos miestų vykstantis renginys „Sijonuota vasara“ penktadienį pirmą kartą surengtas ir Šakiuose, J. Lingio parke.

Ilgais sijonais pasipuošusias moteris drauge pasitikti vasarą ir kartu praleisti penktadienio pavakarę kvietė pagrindinė renginio sumanytoja Monika Būblaitytė, renginio metu laikiusis atokiau ir iš šono fiksavusi akimirkas, bei renginio vedėja Rima Rauktienė. Jos renginiu norėjo priminti moterims apie išskirtinį rūbą, kuris ne tik puošia, bet ir suteikia moteriai paslaptingumo. Anot organizatorių, pasipuošus ilgu sijonu, pasikeičia moters būsena, nes su juo negali lėkti, skubėti ir dirbti šimtus darbų. Jau vien pasirėdžius tokiu rūbu, sakė renginio organizatorė, norisi pasitempti, išsitiesti, judėti lėtai, ramiai – karališkai! Net senolių išmintis byloja, kad ilgas, platus sijonas nematomais saitais sujungia moterį su moteriškos energijos šaltiniu – motina Žeme – bei pripildo gyvastimi jos moterišką esybę, padeda atrasti harmoniją kūne, prote, sieloje.

Žiūrėk, vienodais raštais margintais ilgais sijonais pasipuošusios ir skrybėlaitėmis pasidabinusios į parką it gulbės įplaukė Lukšių moterų bendruomenės moterų klubo „Fedora“ moterys, beje, savo būryje turėjusios ir mažų damų. Netoliese ant pleduko įsikūrė Šakių moterų veiklos klubo moterys, kurios čia pat pristatė savo portretų koliažų parodėlę bei visas norinčias kvietė „pasimatuoti“ stilizuotą suknelę ir prie jos įsiamžinti.

Nors renginio pradžioje ilgais sijonais pasipuošusių moterų nebuvo itin gausu, renginiui po truputį įsisiūbuojant parke daugėjo ir sijonuotų moterų, ir net vyrų, akies krašteliu stebėjusių, kas gi čia vyksta. Drąsesni ir drąsesnės išbandė save ir siūlomose veiklose, kiti jaukiai įsikūrė ant žolės ir tiesiog stebėjo renginį, šnekučiavosi.

Jei kituose miestuose daugiausiai apsiribota sijonuotų moterų susitikimu, pasivaikščiojimu, tai Šakiuose veiklos tikrai netrūko. Scenoje nuolat skambėjo įvairiausios dainos, kurias dovanojo Mamų ir dukrų kvartetas, Beata Šiuikaitė, Gabrielė Šedbaraitė, Kriūkų moterų ansamblis „Dorė“. O kur dar bendram šokiui kvietusios ir žingsnelių norinčius mokiusios Kidulių istorinių šokių ir teatro studijos damos!

Štai Atviro jaunimo centro darbuotoja Judita Ambrasienė čia pat suorganizavo protmūšį tema „Ko nežino moterys“, Justė Šilingė dalinosi vidinės darnos receptais, vedė mankštą bei meditaciją savo moteriškumo pažinimui, Šakių visuomenės sveikatos biuro moterys lekiančioms, skubančioms ir nieko nespėjančioms moterims buvo pasirengusios papasakoti, kaip pasirūpinti savimi.

Noriai į smalsių šakiečių klausimus atsakinėjo ir mintimis apie verslą, moteriškumą ir drąsą imtis bei užsiimti tuo, ko trokšta širdis, dalinosi verslininkės Kristina Geršvaltaitienė ir Rasita Grincevičienė. Pasak moterų, svarbu nuo mažų dienų vaikuose skatinti pasitikėjimą, drąsą, norą tobulėti.

Organizatoriai laimę išbandyti visus norinčius kvietė ir specialioje loterijoje, kur rėmėjų įsteigti prizai išsiskyrė įvairove. Buvo galima laimėti ne tik šlepetes, gėlių puokštę, delninukę ar saldumynų, bet ir masažą ar net toną smėlio ar žvyro. Šis prizas sulaukė bene daugiausiai įvairių reakcijų, o prizo laimėtoja Laura Vasaitienė, pasak organizatorių, tik atsiėmusi prizą su vyru kūrė planus, kur dės laimėtą produkciją.

„Man svarbu, kad Šakiai būtų geriau žinomi už gerus dalykus, tad ir ėmiausi organizuoti renginį, pamatytą socialiniame tinkle „Facebook“. Kita vertus, ir zanavykiškas unoras suveikė, kai pastebėjau, jog organizuoja ir Tauragė, ir Jurbarkas. Kad ir vieni iš 16-os miestų, bet vis pasirodėme aktyvūs ir stiprūs“, – pavykusiu renginiu džiaugėsi M. Būblaitytė, komplimentų negailėjusi visiems prisidėjusiems.

Viliasi ji, jog „Sijonuotos vasaros“ sutiktuvės bus kartojamos ir kitais metais. Gal ne taip stipriai, bet verta susitikti, pabendrauti. Žinoma, sako pašnekovė, galima ir dar stipriau.

„Pati neretai juokiuosi, kad moterys nori išgelbėti pasaulį ir daro VISKĄ. Manau, kad būtina prisiminti, jog deguonies kaukę pirmiausia reikia užsidėti sau“, – sako M. Būblaitytė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos