baneris leidinys

sviesa tiesa
Plenero dalyviai įsiamžino Vinco Kudirkos muziejaus kieme prie poeto Justino Marcinkevičiaus sodinto ąžuolo. Organizatorių nuotr.


Birželio 10–15 dienomis Kudirkos Naumiestyje vyko jau dešimtasis jubiliejinis dailininkų pleneras ,,Šviesa–Tiesa“. Plenero sumanytojas, organizatorius ir puoselėtojas – Šakių r. meno mokyklos Kudirkos Naumiesčio filialo mokytojas Mindaugas Pauliukas, kiekvienais metais sugebantis suburti margą dailininkų būrį iš visos Lietuvos.
 
Ištikimiausi plenero senbuviai, nepraleidę nė vienos vasaros be Kudirkos Naumiesčio, – dailininkas ir poetas Romanas Averincevas iš Veiverių ir architektas, tapytojas, pedagogas Mantas Maziliauskas iš Vilniaus. Vėliau prie jų prisijungė tapytoja, galeristė Irena Mikuličiūtė (MIKA) ir tapytojas, buvęs ilgametis Kauno dailininkų sąjungos tapytojų sekcijos pirmininkas Gintautas Vaičys (abu iš Kauno).

Plenero dalyviai iš tiesų išjudino apsnūdusį miestelio kultūrinį gyvenimą. Plenero metu dailininkai ne tik  piešė, jie noriai bendravo su naumiestiečiais, mokė juos piešimo paslapčių. Ypač aktyvus, visuomeniškas buvo dailininkas Mantas Maziliauskas – birželio 14 d. Mantas lankėsi Vinco Kudirkos gimnazijoje, kur vedė atvirą pamoką – pristatė keliones į JAV ir Suomiją, pasakojo ne tik apie šių kraštų ypatumus ir skirtumus, bet ir apie tai, kad ten viešėdamas jis padarė milžinišką instaliaciją ir atliko performansą „Tylos šalis“ .

Tos pačios dienos pavakare Vinco Kudirkos muziejuje įvyko popietė „Meninės vasaros improvizacijos“. Čia į susitikimą su plenero dalyviais rinkosi poezijos ir meno mylėtojai. Renginys prasidėjo muziejaus kieme, prie poeto Justino Marcinkevičiaus sodinto ąžuolo, vėliau persikėlė į jaukias muziejaus patalpas. Skambėjo svečių ir naumiestiečių skaitomos eilės, vyko pokalbiai apie poeziją, dailę, apie šiuolaikinių technologijų įtaką menui.

„O plenero darbai? Jie šiais metais kaip niekad vasariškai spalvingi, paslaptingi, ekspresyvūs. Birželio 15 d. popietę meno mokyklos kiemo erdvėse vyko plenero uždarymas, buvo galima apžiūrėti ir plenero metu sukurtus paveikslus. Parodoje lankėsi ne tik suaugę naumiestiečiai, bet ir vaikai, noriai dalijęsi savo nuomonėmis, rinkę gražiausią ir labiausiai patikusį paveikslą. Dalis šių darbų  per vasarą bus eksponuojami miestelio bibliotekoje“, – plenero įspūdžiais dalijosi Kudirkos Naumiesčio bibliotekos bibliotekininkė Marytė Rastupkevičiūtė.

„Draugo” inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos