baneris leidinys

rapulskyte
Auksė Rapulskytė sako, kad piešdama arba tapydama ji lyg atitrūksta nuo realybės, jai tai tarsi terapija. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Birželio 28 d. Šakių kultūros centro erdves papuošė griškabūdietės Auksės Rapulskytės šviežiausi tapybos darbai. Parodos autorė sako, kad kiekvienas darbas turi savo istoriją ir kad savo darbuose mėgsta paslėpti įvairius simbolius, kuriuos kiekvienas lankytojas pamato ir supranta skirtingai.
 
Auksė padėkojo atėjusiems į parodos atidarymą ir pripažino, kad jos darbuose daug filosofijos, mitologijos, fantastikos elementų.

„Nenustokite ir jūs fantazuoti, nes tai mus išlaiko jaunus. Aš noriu, kad žiūrėdamas į mano darbus žmogus galėtų fantazuoti, pažintų mūsų tautos istoriją. Panagrinėtų ne tik tai, kas yra sąmoninga, bet ir pasąmonėje“, – savo kūrybiniais išgyvenimais dalijosi parodos autorė ir pridūrė, kad savo darbų neparduoda.

Auksė savo kūrinius atlieka mišria technika, juodu rašalu ir akvarele. Apie kiekvieną darbą ji gali papasakoti daug ir išsamiai, priėjusi prie vieno darbo, kuriame pavaizduotas žmogus, kurio kojos įsišaknijusios į žemę ji sako: „Šiuo darbu norėjau parodyti, kad vienatvė žmogų gali sukaustyti, paversti kalnu, o apie žmogų pavaizduotos gyvatės reiškia, kad vienatvė žmogų netgi smaugia“.

A. Rapulskytė pasakoja, kad įkvėpimas piešti ateina daugiausiai vakarais, o vieną darbą nupiešti kartais užtrunka iki dviejų parų. Ji atvirauja, kad nepatikusius darbus tiesiog sunaikina.

Baigusi Griškabūdžio vidurinę mokyklą, A. Rapulskytė studijavo Kauno kolegijoje (Justino Vienožinskio menų fakultete), kur baigė dailės pedagogikos studijas. Praktiką atliko Šakių rajono meno mokykloje. Aistės atvykusi pasveikinti dailininkė Lolita Rūgytė pastebėjo, kad menininkė savo mintis darbuose išreiškia simbolių kalba.

„Tuos simbolius tikriausiai, Aukse, tik tu pati gali paaiškinti, o spėlioti jų reikšmę, priėjęs prie darbo, galime kiekvienas. Linkiu nepabijoti kurti didesnių formatų darbus. Aišku, visada reikia būti savimi, piešti, lieti iš savęs, ką širdis sako“, – linkėjo L. Rūgytė.

Parodos lankytojai  A. Rapulskytei linkėjo drąsos, tolimesnio savęs realizavimo kūryboje. Iš pažiūros kukli menininkė prisipažino, kad jai piešimas, tapyba, fotografija tarsi meditacija. Auksė prisipažino, kad laisvalaikiu mėgsta skaityti, būti gamtoje, keliauti.

Tai pirmoji didesnė A. Rapulskytės paroda, anksčiau ji darbus yra eksponavusi Griškabūdžio bibliotekoje. O darbų namuose Auksė yra sukaupusi šimtais, mat piešia nuo 16 metų.

Įdomiai Auksė žymi ir savo darbus – Saulės, Merkurijaus ženklais arba runų raidėmis.

„Saulės simbolis – tai Auksė, lietuviškai – auksas, Merkurijaus simbolis susijęs su mano zodiako ženklu – Dvyniais. Kituose darbuose žymiu R raidę, pagal runas tai reiškia kelionę...“ – sako parodos autorė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos