baneris leidinys

seimu piknikas
Socialinių paslaugų centras globėjams įteikė padėkas ir dėkojo už ryžtą globoti, o globotiniams pasiūlė įvairiausių žaidimų bei užsiėmimų. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį pirmadienį prie Valiulių tvenkinio pirmą kartą paminėti Globėjų dieną pakvietė Šakių socialinių paslaugų centro globos centras.
 
Socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė pasidžiaugė, kad specialius globėjų, įtėvių mokymus (GIMK) nuo 2016 metų vasaros iki šios dienos yra išklausę 35 globėjai, rugpjūtį renkama nauja grupė, jau gauti keturi norinčių tapti globėjais prašymai. Pasak V. Bielskienės, šiuo metu pas 55 globėjus auga 71 rajono vaikas, keturiose šeimynose globojami 23 vaikai.

„Galėtume kiekvienas jums žemai nulenkti galvą. Tai, ką jūs darot, labai sunkus, atsakingas darbas. Džiugu, kad neišsigąstat“, – susirinkusius sveikino Socialinių paslaugų centro direktorė ir įteikė padėkas visiems šventėje dalyvavusiems globėjams už meilę ir atsidavimą globotiniams.

Susirinkusiųjų gretos buvo gana gausios, o globotinių amžius įvairus. Štai patys mažiausi – neseniai atšventę pirmuosius gimtadienius ir dar tik žengia pirmuosius žingsnelius. Didieji – jau ir savo globėjus praaugę jaunuoliai ir merginos. Šventėje dalyvavo ir vaikų apsupta buvo naujausios rajono šeimynos steigėja Inga Pedzevičienė, kurios namuose šilumą rado vienos šeimos šešetukas, bet moteris turi ir savo vaikų, globoja brolį, į gyvenimą išleidusi ir seserį. Tačiau matyti, kad visiems jos meilės užtenka.

Kad mažiesiems šventės dalyviams netektų nuobodžiauti, įvairiausios veiklos bei užsiėmimų siūlė Justė Šilingė, šventės metu tapusi spalvinguoju vienaragiu ir kvietusi jėgas išbandyti įvairiuose žaidimuose.

Į šventę su penkiais augintiniais atskubėjo ir buvusi tarybos narė, šunų mylėtoja bei veislyno „Mažasis augintinis“ įkūrėja Dinara Gudaitienė. Moteris pripažino, kad mielai priėmė pasiūlymą dalyvauti šventėje, nes ji ir pati buvusi globėja, o šunys, pripažįsta pašnekovė, visada vaikams teikia džiaugsmą. Tuo įsitikinome ir mes, kai net ir mažiausieji, vos pamatę keturkojus, drąsiai juos šnekino, ėmė ant rankų ir žaidė.

Iniciatyva surengti šventę ir paminėti Globėjų dieną džiaugėsi globėjos Vaida Skaizgirienė ir Karolina Grockienė. Moterys sako, jog tokie susitikimai tiesiog būtini, nes ne su kiekvienu apie savo problemas ir išgyvenimus pasikalbėsi, o čia – savi tarp savų.

„Labai smagu susipažinti, pabendrauti. Žiūriu, kokios gražios ir didelės merginos, net nepasakytum, kad globojamos. Džiaugiuosi, kad dingsta tie štampai“, – kalbėjo K. Grockienė, kuri augina neseniai vienerių metukų sulaukusią Liepą.

Mergytė į šeimą pateko vos 12 dienų, tačiau moteris tikina net mažiausiai akimirkai nesudvejojusi dėl savo apsisprendimo globoti.

„Sprendimus reikėjo priimti čia ir dabar. Nebuvo sunku, nes buvo planuota, išlaukta. Tiesiog reikėjo pasirūpinti tuo mažu vaiku“, – glausdama prie savęs guvią mergytę sakė K. Grockienė.

Globėjų diena, kuri Lietuvoje minima nuo praėjusių metų, siekiama pagerbti globėjus bei įtėvius, skatinti globą bei įvaikinimą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos