baneris leidinys

Šiemet Lietuvoje minimi Vietovardžių metai. Registrų centras interaktyviame žemėlapyje REGIA sudarė galimybę ir mūsų rajono gyventojams ir kraštiečiams atrasti ne tik šiuo metu esančias, bet ir išnykusias gyvenvietes – kaimus, valsčius, miestelius.

Registrų centro darbuotojai atrinko iš viso 53 mūsų krašto istorinius vietovardžius. Sąraše yra Albertiškių, Kmitiškės, Pakėkštupių, Serbentynės valsčių, Auksučių, Girnių, Mišiurkėnų, Ropydų, Vėdarų, Šilupiškių, Žaliašarkių kaimai ir kiti istoriniai pavadinimai.
 
Kaip rašoma Registrų centro pranešime, naudojantis archyviniais dokumentais, Registrų centras REGIA žemėlapyje atkūrė apie 2,5 tūkst. jau nebeegzistuojančių vietovių su buvusiomis jų ribomis, pavadinimais (vietovardžiais), taip pat pažymėti dokumentai, kuriais šios vietovės panaikintos. Šiuo metu visoje Lietuvoje yra per 21 tūkst. aktualių vietovardžių.

Istorinės gyvenvietės į REGIA žemėlapį buvo įtrauktos išanalizavus Registrų centro archyve saugomus, prieš daugiau kaip du dešimtmečius tuometinio Valstybinio žemėtvarkos instituto parengtus gyvenamųjų vietovių ribų planus. Dokumentuose buvo pažymėtos ne tik šiuo metu įregistruotos gyvenviečių ribos, tačiau ir sovietmečiu panaikintų gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos.

Pasak Registrų centro komunikacijos vadovo Tado Valančiaus, dabar kiekvienas, turintis kompiuterį, gali nesunkiai surasti, kur buvo išnykę kaimai ir miesteliai. Anot jo, gyventojai gali pasidomėti, atrasti, o galbūt ir aplankyti tas vietoves, kurios glaudžiai susijusios su jų giminės ar žymių žmonių istorijomis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos