baneris leidinys

Liepos 16 d. startuoja Lietuvos ir Rusijos Federacijos (Karaliaučiaus srities) bendradarbiavimo per sieną 2014–2020 metų programos projektas „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“.

Pagrindinis projekto partneris – Šakių rajono savivaldybės administracija, partneriai – VšĮ „Nemuno euroregiono Marijampolės biuras“ bei Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities istorijos ir meno muziejus, kurio padalinys yra Tolminkiemyje esantis Kristijono Donelaičio muziejus.
 
Kaip informavo rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Aurelija Papievienė, rugpjūčio 9 d. Kidulių dvaro rūmuose įvyks įžanginė projekto konferencija, kurios metu kartu su projekto partneriais, bus plačiau pristatytas projektas.

Projektas numatomas įgyvendinti iki 2021 metų liepos 15 d. Per tą laiką Kidulių dvare bus atlikti tvarkymo ir pritaikymo darbai: pirmiausiai bus sutvarkyti šiuo metu  avarinės būklės esantys stogas ir sienos,  taip pat įrengti inžineriniai tinklai. Sutvarkytose kultūrinėse erdvėse bus ekspozicijų salė, skirta daugiausia pasienio istorijai bei edukacinėms veikloms vykdyti.

Tolminkiemyje esantį K. Donelaičio muziejų taip pat numatoma sutvarkyti. Pasak A. Papievienės, pastato būklė yra apgailėtina, todėl bus atnaujinti inžineriniai tinklai, tvarkomas pats pastatas ir infrastruktūra.

Bendra projekto suma yra 1 mln. 110 tūkst. 920 eurų, abiem objektams – po maždaug 500 tūkst. eurų. Šakių savivaldybė savo dalį finansuos prisidėdama po 10 proc. nuo projekto vertės.

Artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas statybos darbams atlikti.

„Norėtųsi, kad darbai Kiduliuose prasidėtų jau šiemet, nes svirno būklė su kiekviena diena prastėja“, – kalbėjo A. Papievienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos