baneris leidinys

bliuviskiu stendas
Bliuviškių kaimo savitumo išsaugojimui buvo sukurtas informacinis stendas, kuriame pažymėtos šio krašto žymių žmonių tėviškės bei kita informaciją apie kaimą.

Net dviejose rajono gyvenvietėse – Bliuviškiuose ir Degutinėje – pastatyti informaciniai fotostendai-žemėlapiai, kuriuose pažymėtos žymių kraštiečių gimtinės bei kita informacija, susijusi su krašto istorija.
 
Kaip informavo Bliuviškių bendruomenės centro pirmininkas Valdas Sinkevičius, informacinis stendas buvo pastatytas praėjusią savaitę prie Bliuviškių kaimo koplytstulpio.

Dar praėjusiais metais Bliuviškių bendruomenės centras Šakių krašto vietos veiklos grupei pateikė projektą „Bliuviškių kaimo savitumo išsaugojimas“ ir gavo 3 tūkst. 100 eurų. Bliuviškių kaimo savitumo išsaugojimui ir buvo sukurtas informacinis stendas, kuriame pažymėtos šio krašto žymių žmonių tėviškės, pateikta kita informacija. Čia gyvenęs ir žuvęs už Lietuvos laisvę Apolinaras Povilaitis, yra kunigo, istoriko Jono Totoraičio tėviškė, knygnešio, vargonininko Antano Švedo, dviejų brolių kunigų Albino ir Broniaus Paltanavičių gimtinės.

Degutinės kaimo bendruomenės nariai, pateikę projektą „Degutinės kaimo kultūros savitumo išsaugojimas ir tradicijų puoselėjimas“, gavo 3 tūkst. 342 eurus ir šių metų liepos mėnesį pastatė informacinį stendą, kuriame pažymėtos Degutinės gyvenvietės ir greta esančių kaimų istorinės vietos: nuo karo likę bunkeriai, dvi buvusios mokyklos, liuteronų ir katalikų kapinės, kryžiai, kita informacija, atskleidžianti šio krašto istoriją.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos