baneris leidinys

kugelio svente
Veršiškė Dalia Stravinskienė šventės dalyviams siūlė paragauti liaudiško kugelio. Organizatorių nuotr.


Tradiciškai po bulviakasio veršiškiai sukviečia paragauti patiekalų iš bulvių. Šiais metais Veršių sporto salė pakvipo kugeliu. Šis patiekalas – tikras rudens stalo karalius, o devynios šeimininkės iš Sintautų, Lukšių seniūnijų iškepė kugelį pagal savitą, patį geriausią receptą. Gausiai į šventę sugužėję žiūrovai išrinko gardžiausią kugelį, taip pat buvo apdovanota jauniausia šeimininkė, čia netrūko geros muzikos, visi liko sotūs ir patenkinti.
 
Mintis prieš dešimtmetį surengti Bulvės šventę Veršiuose kilo tuometinei Veršių laisvalaikio salės renginių organizatorei Audronei Bingelienei. Kasmet buvo gaminami patiekalai iš bulvių ir ši tradicija tęsiama. Bet jau pernai Veršiuose Sintautų kultūros centras surengė Didžkukulio šventę, o šiemet išradingos kultūros darbuotojos pakvietė į Kugelio šventę.

Tiesa, kad šis patiekalas būtų kuo skanesnis, šeimininkės receptus nuolat tobulina, kugelį pagardindamos įvairiais įdarais bei padažais. Taigi šiemet šventei šeimininkės pateikė tikrai įmantrius receptus, jau vien patiekalų pavadinimai kėlė susidomėjimą – „Medžiotojų“, „Talkininkų“, „Studentų“, „Vištelė pataluos“ ir kiti.

Šventei iškeptus patiekalus ir jais nukrautą stalą palaimino bei skalsos palinkėjo Sintautų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas Artūras Vaškevičius. Šeimininkių triūsą įvertino šventės dalyviai, kurių susirinko per šimtą. Jie ragavo kugelį su įvairiais įdarais (vištiena, šerniena, grikiais), keptą pečiuje, orkaitėje ar tiesiog studentiškai – keptuvėje.

Žiūrovai savo simpatijas atidavė ir gardžiausiu buvo pripažintas veršiškės Laimos Petrauskienės „Medžiotojų“ kugelis su šernienos šonkauliukais. Visos dalyvės buvo apdovanotos Sintautų kultūros centro atminimo dovanomis. Veršiškis Vidas Kriaučiūnas – nuolatinis ir vienintelis švenčių dalyvis vyras, jis šiemet vaišino dzūkišku kugeliu, kurį pagardino grikiais.

Šventėje netrūko ir svečių. Čia apsilankiusi Seimo narė Irena Haase prizą įsteigė jauniausiai šeimininkei – taip pat veršiškei Ievai Stravinskienei, kuri šiemet siūlė paragauti „Vištelės pataluos“ – kugelio su paukštiena.

Šventės dalyvius linksmino Akmenynų liaudiškos muzikos kapela (vad. Vilma Zdanienė), o vykusios loterijos metu dalyviai laimėjo ne tik medaus, uogienės stiklainiuką, bet ir vilnonių kojinių, kitų naminių produktų.

Sintautų kultūros centro darbuotojai, kurie organizavo šią šventę, jau galvoja ir apie kitus metus, kai šeimininkes pakvies gaminti užkandėles iš bulvių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos