baneris leidinys

Marijampolės kultūros centre spalio 3 d. vyko konkursinė XV Sūduvos regiono liaudies meno paroda „Aukso vainikas“. Parodos dalyviai pristatė savo darbus ir varžėsi dėl teisės dalyvauti respublikinėje parodoje bei pretenduoti į Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigtą „Aukso vainiko“ (geriausio metų liaudies meistro) nominaciją.

Pirmą vietą kryždirbystės srityje (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės ir kiti tradicinės formos paminklai) laimėjo ir kelialapį į galutinį „Aukso vainiko“ parodos etapą gavo Šakių rajono tautodailininkų bendrijos „Dailius“ pirmininkas, skulptorius Vidas Cikana. Antrą vietą už kryždirbystę pelnė medžio drožėjas Andrius Bieliukas. Trečią vietą liaudies vaizdinėje srityje (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai) laimėjo karpinių meistrė Genutė Bučiūnienė.
 
Savo darbus pristatė ir Meilutė Andriukaitienė (karpiniai), Valdas Paukštys (kalvystė), Rita Mockeliūnienė (tekstilė), Saulena Valatkaitienė (tekstilė), Birutė Jakštienė-Šniaukštienė (tapyba), Aida Plaušinaitienė (tapyba), Eirimas Martūnas (taikomieji medžio dirbiniai), Eglė Kurcikevičienė-Tyzenhauz (keramika).  

Visi parodos dalyviai buvo apdovanoti Marijampolės kultūros centro padėkomis už Sūduvos krašto tautodailės ir amatų tradicijų puoselėjimą.

Finalinis parodos „Aukso vainikas“ etapas vyks 2020 m. sausio 6 d. Alytuje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos