baneris leidinys

knygnesiu takais sudarge
Žygyje jėgas išmėgino ir moksleiviai, ir šauliai, galėję pasirinkti vieną iš trijų maršrutų. A.Kriščiūno nuotr.


Spalio pabaigoje bendruomenė „Knygnešiai“ surengė žygį „Knygnešių takais. Rudens maršrutas“, prie kurio organizavimo kaskart prisideda ir Kidulių dvaras. Išbandyti net tris organizatorių parengtas trasas panoro apie 150 dalyvių iš visos Lietuvos, žygyje gausiai dalyvavo Marijampolės ir mūsų rajono moksleiviai.
 
Žygeiviai iš visos šalies rinkosi Kidulių dvare, kur prieš žygiuodami susipažino su maršrutais. Jų žygio organizatoriai parengė net tris. Pažintinį 15 km maršrutą pasirinkę žygio dalyviai keliavo po Kidulių miestelio apylinkes, aplankė smėlio karjerus, Nemuno krante supiltą piliakalnį bei paliktus betono įtvirtinimus.

Labiau patyrę žygeiviai rinkosi orientacinį 25 km maršrutą ir jį turėjo įveikti ieškodami taškų pagal koordinates. Šio maršruto dalyviai gavo tik pirmo taško koordinates, atėję į šį tašką jame rasdavo lapą su kito taško koordinatėmis ir t.t. Organizatoriai prieš startą pravedė instruktažą, kaip naudotis kompasu ir žemėlapiu, todėl šį maršrutą galėjo išbandyti visis norintys.

Ištvermės 35 km maršrutas nuvedė žygeivius iki Slavikų miestelio, kur jie aplankė Slavikų bažnyčią, kurią jiems aprodė pasitikęs parapijos klebonas Donatas Rolskis. Toliau žygio dalyviai turėjo surasti paslėptų knygų, kurias nešė per Šilininkų mišką, ieškojo kelio rudeniškai pasipuošusioje Švarcgirio girioje.

Šiame rudeniniame žygyje dalyvavo pavieniai žygeiviai, taip pat jaunieji šauliai, kariai savanoriai, bene gausiausiai – moksleiviai iš Marijampolės bei mūsiškiai – Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos vaikų ir jaunimo klubas „Ledlaužis“ir jų vadovėAnna Povilaitienė.

Vieni žygeiviai ėjo su šiaurietiškomis pėsčiųjų lazdomis, kitus lydėjo keturkojai. Paskutiniai dalyviai finišą pasiekė apie 19 val. vakaro, visi grįžo geros nuotaikos – ne vienas nešinas ir rastais gražuoliais baravykais.

Visi žygio dalyviai, sėkmingai įveikę pasirinktą žygio maršrutą, gavo diplomus, o Šakių kultūros centro Kidulių laisvalaikio salės darbuotojos vaišino daržovių sriuba.

„Šie žygiai į Kidulių kraštą pritraukia daugiau lankytojų, žmonės, o ypač jaunimas, susipažįsta su Kidulių apylinkėmis, taip pat knygnešių veikla, nes žygio organizatoriai kas kartą suranda vis įdomesnių maršrutų“, – džiaugėsi kultūrinių renginių organizatorė Milda Prūsaitytė.

Tai buvo paskutinis šiais metais pėsčiųjų žygis knygnešių takais.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos