baneris leidinys

Gruodžio 30 d. Kudirkos Naumiestyje tradiciškai pagerbtas tautos žadintojo Vinco Kudirkos atminimas –  paminėtos 161-osios gimimo metinės.

Kudirkos Naumiesčio muziejus informuoja: pagerbti V. Kudirkos atminimo atvyko rajono meras Edgaras Pilypaitis, Kudirkos Naumiesčio seniūnijos mentorius Algimantas Baubonis, Vinco Kudirkos gimnazijos ir miesto bendruomenės, Kudirkos Naumiesčio PSPC darbuotojai. Tylos minute pagerbtas ir ilgametės Vinco Kudirkos muziejaus vedėjos, mokytojos Natalijos Manikienės, kuri, kaip ir Vincas Kudirka, gimė gruodžio 31 d. (1922 m.), atminimas.
 
Didžiojo varpininko atminimą pagerbė ir Kudirkos Naumiesčio kultūros centras. Darbuotojai aplankė V. Kudirkos kapą, uždegė žvakelę, padėjo gėlių.

V. Kudirka gimė 1858 m. ir veikė sudėtingu laikotarpiu. Jo gyvenimas atspindi ilgą ir sunkų lietuvių tautinio atgimimo kelią. Kilęs iš valstiečių, patyręs stiprią lenkų kultūros įtaką, išaugo į tvirtą lietuvišką ąžuolą, drąsiai kovojusį dėl lietuvių tautos prabudimo. Galiausiai buvo fiziškai palaužtas, bet dvasinės stiprybės neprarado ir iki paskutinio atodūsio nesiliovė dirbti dėl to, kuo tikėjo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos