baneris leidinys

sintautu kalendorius
Tradiciškai „Sintautų kalendorių“ pristatė jo sudarytojas Vitas Girdauskas. J. Navickienės nuotr.

Gruodžio 27d. Sintautų kultūros centre pristatytas 2020 metų šio krašto kalendorius. Jo sudarytojas, „Sintautų akademijos“ vadovas Vitas Girdauskas sako, kad šiųmetinis „Sintautų kalendorius“ pasižymi su Sintautų krašto dvasininkija susijusiais jubiliejais.
 
Sintautų kraštas davė nemažai kūrėjų, kunigų, savanorių, mokslininkų ir kitų iškilių asmenybių. Sintautų kalendoriaus sudarytojas V. Girdauskas kviečia bent kartą per mėnesį apsižvalgyti aplink, pastebėti tuos, kas šalia, „o ir kiekvieną mėnesį pradėti sintautiškio eilėraščiu“. Kalendoriuje savo eiles publikuoja Teresė Stankūnaitė-Kaziliūnienė, Antanina Klimaitienė, Birutė Matijošaitytė, Rita Mockeliūnienė ir kiti.

Šiųmetį kalendorių kūrė 31 autorius. Po keletą straipsnių pateikė Antanas Andrijonas, Raimondas Daniliauskas, A. Klimaitienė, B.Matijošaitytė, Kęstutis Vaičiūnas, Juozas Jacevičius. Pastarasis tęsia tradiciją ir pririnko naudingų patarimų, prie kalendoriaus sudarymo prisijungė kunigai Donatas Rolskis ir Artūras Vaškevičius.

Šiųmečiame kalendoriuje pristatoma šiek tiek pamiršta Sintautų krašto asmenybė – Mažeikiuose savo gyvenimo kelią ėjęs sintautiškis cirko pradininkas, poetas ir dar daugybės veiklų meistras Juozas Endriukaitis.

Kalendoriaus viršelį puošia 2019 m. plenere „Sintautų krašto topofilija: (ne) išnykusių vietų pajautos“ žinomo Kauno menininko, tapytojo R. Majausko nutapyto paveikslo reprodukcijos fragmentas. Tradiciškai ateinančiais metais kalendoriuje bus galima paskaityti apie žymius sintautiškius – ilgametį miestelio seniūną Algirdą Maksvytį, kolekcininką Vidmantą Staniulį, tautodailininką Vytautą Kajetoną Duobą ir kitus. Taip pat kas mėnesį skaitytojas ras vardadienių, švenčių, žymių sintautiečių jubiliejų datas.

R. Daniliausko parengtoje rubrikoje „Istorijos aidai“ rasime ne tik dabarties statistiką apie sintautiškių deklaruojamus pasėlius, bet ir praeities įžvalgas iš savaitraščio „Šaltinis“ bei Sintautų mūrinės bažnyčios statybos apžvalgą. Plačiai nušviečiama ir Sintautų mokyklos istorija.

Kalendoriuje taip pat surinkti sintautiečiams svarbesni 2020 m. įvykiai, tarp kurių ir Sintautų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios 25-erių metų atstatymo jubiliejus.

„Kviečiu ir raginu likti ištikimiems tikėjimui, Bažnyčiai, moralei, kaip kad esame ištikimi savoms šeimoms – tėčiui, motinai, broliui, seseriai, vaikams, nes taip ir čia, neišsiginant to, kas prieš 25-erius metus metus sukurta kaip nuolankumo Dievui pavyzdys. Šiandien vargu ar šalia pastatytume dar vieną tokią bažnyčią – gal pritrūktų tikėjimo?“ – kalendoriuje rašo Sintautų klebonas Artūras Vaškevičius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos