baneris leidinys

Šakių viešosios bibliotekos kolektyvas užbaigdamas metus pasidžiaugė ir visus metus vykusio kraštotyros konkurso, skirto Vietovardžių metams, rezultatais.

Bibliotekos darbuotojai nuolat dirba kraštotyrinį darbą, o praėjusių metų pradžioje ėmėsi konkrečios temos, rinko medžiagą iš archyvinių šaltinių, atsiminimus, nuotraukas apie išnykusius kaimus bei kitus savo krašto senuosius objektus. Pasak Šakių viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos Dalijos Jasaitienės, metų gale buvo pateikta 15 kraštotyrinių darbų. Komisija atidžiai studijavo visus darbus, iš jų trys buvo pripažinti vertingiausiais. Tai Paluobių padalinio bibliotekininkės Romos Kaminskienės surinkta kraštotyrinė medžiaga apie Paluobių parapijos klėtelę, Griškabūdžio padalinio bibliotekininkės Daivos Žemaitienės surinkta medžiaga apie Meškinių ir Serbentynės kaimus bei Kriūkų padalinio bibliotekininkės Redos Damijonaitienės darbas „Praeities ženklai Kriūkų žemėje“, kuriame surinkta vertinga medžiaga apie Puniškių, Raponiškių, Noreikų, Pamiontkos (dabar Padainiai) kaimus, daugelyje jų gyventojų ir pastatų nėra likę, buvusių kaimų teritorijose šiuo metu yra dirbama žemė.
 
Kaip įdomesnius darbus D.Jasaitienė paminėjo ir Lekėčių padalinio bibliotekininkės Aušros Kriauzienės surinktą medžiagą apie Lekėčių paštą, Gelgaudiškio padalinio bibliotekininkės Linos Uždravienės – apie Gelgaudiškio Švč. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčią. Kudirkos Naumiesčio bibliotekininkė Marytė Rastupkevičiūtė domėjosi Kudirkos Naumiesčio burmistro Zigmo Skirgailos asmenybe (1882–1962), jis baigęs muzikos studijas mokytojavo, vargonavo, įsteigė Naumiesčio „Dainos“ draugijos chorą. Įdomūs, informatyvūs ir kitų bibliotekos darbuotojų darbai, kuriuose gausu fotonuotraukų, svarbių dokumentų.Darbuotojos patraukliai apiforminokraštotyrinę medžiagą, su kuria norintys gali susipažinti Šakių bibliotekoje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos