baneris leidinys

butkeviciene
Gelgaudiškietė Joana Butkevičienė jau keleri metai užsiima jai malonia veikla – organizuoja ekskursijas po Lietuvą ir į televizijos laidų filmavimus. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Galimybes keliauti šiandien turime kone kiekvienas, o gelgaudiškietė Joana Butkevičienė keliauti padeda neturintiems tokių galimybių – organizuoja keliones po Lietuvą bei į populiarių laidų filmavimus. Senjorė tai daro be jokio atlygio, o į tokias keliones vykstantys žmonės džiaugiasi, kad taip praskaidrina savo kasdienybę, patiria naujų įspūdžių.
 
Ne tik daugelis rajono senjorų, bet ir jaunų žmonių J. Butkevičienės skambučio laukia, nes žino, kad ji pasiūlys važiuoti į daugelio mėgstamą laidą „TV pagalba“, dalyvauti daktaro Alvydo Unikausko vedamoje laidoje ar nuvykti į kokį garsų Lietuvos dvarą.

Pati J.Butkevičienė į Gelgaudiškį atsikėlė prieš dešimtmetį, prieš tai gyveno Žvirgždaičiuose. Moteris atviravo, kad nebaigė jokių aukštų mokslų, dirbo paprastą darbą: „Aš tik auginau vaikus, darbu ir vargu buvau soti.“ Kai nepajėgė prižiūrėti namo, kuriame gyveno, su vyru persikėlė gyventi į butą Gelgaudiškyje. Čia įsijungė į Gelgaudiškio kultūros centro folklorinio ansamblio „Šilupė“ gretas, laisvalaikiu į rankas ima siūlus ir neria riešines. Moteris prieš septynerius metus tapo našle, tačiau nesijaučia vieniša, nes daug bendrauja su vaikais, anūkais, kurie nuolat ją aplanko.

Gelgaudiškietė pasakoja, kad mintis organizuoti ekskursijas į televizijos laidų filmavimus jai kilo žiūrint televiziją dar 2015 m. lapkritį. Paskambinusi telefonu, pakvietimo dalyvauti filmavime ji sulaukė po poros savaičių ir tų metų gruodžio pradžioje kartu su Gelgaudiškio žmonių su negalia klubo nariais jau sėdėjo televizijos laidos žiūrovų kėdėse.

Taip į šį ratą ir įsisuko – važiuoti į laidos filmavimus reikėdavo surinkti apie 30 žmonių. Žinia, kad gelgaudiškietė buria senjorus važiuoti ne tik į televizijos laidų filmavimus, bet ir ekskursijas po Lietuvą, sklido iš lūpų į lūpas.

„Ratas norinčių su manimi pakeliauti plėtėsi ir plėtėsi, o kai ilgesnį laiko tarpą nevažiuojam, žmonės patys man skambina“, – sako moteris.

Pasak J. Butkevičienės, daug pastangų suorganizuoti kelionę nereikia: autobusą jie nuomojasi iš Šakių autobusų parko, belieka suskambinti norintiems važiuoti ir – į kelionę. Pasak pašnekovės, ekskursantai neburba, kad už kelionę reikia susimokėti, bet dėkoja, kad juos Joana ištraukia iš namų ir nereikia žmonėms sėdėti tarp keturių sienų. Su bendraminčiais, tarp kurių atsirado ir jaunų žmonių, aplankyta Panaros kaime įsikūrusi „Pilnų namų bendruomenė“(Varėnos r.), plaukta laivu į Nidą, aplankytas Birštonas, Pakruojo dvaras, Valdovų rūmai Vilniuje, o lapkričio pabaigoje – Seimas, kuriame susitiko su savo kraštiete Seimo nare Irena Haase. Anot pašnekovės, į ekskursijas vykti atsiranda norinčių ne tik iš Gelgaudiškio krašto, bet ir iš Šakių, Lukšių, Veršių, Ilguvos ir kitų vietų.

Pašnekovė neslepia, kad už dalyvavimą vienos laidos filmavime Kaune kelionės išlaidas kompensuoja televizija, važiuojant į studiją Vilniuje – dalį tenka patiems susimokėti.

Teiraujamės, ką duoda dalyvavimas laidų filmavime. J. Butkevičienė sako, kad pasisemia gyvenimo patirties, pripažįsta, kad ir žiūrovams tenka nubraukti ne vieną ašarą, o su daktaru A. Unikausku tapo geri pažįstami, yra gavusi jo paties parašytą knygą.

„Per dieną nufilmuojamos keturios, penkios laidos, todėl žiūrovams tenka išsėdėti kone visą dieną, bet esame pavaišinami kava, netgi pietumis“, – įspūdžiais dalijasi J. Butkevičienė ir priduria, kad tarp ekskursantų ne vienam per aštuoniasdešimt.

Šiandien 70-metė moteris džiaugiasi gyvenimu ir mėgaujasi kiekviena diena. Kur nuvykti ir ką aplankyti, ji informacijos ieško internete. Šių metų planuose – aplankyti Anykščių kraštą bei Druskininkus.

„Tai, ką aš darau, noriu daryti tyliai, man žmonių nuoširdumas ir padėka atperka visus mano rūpesčius ar negalavimus. Kol pajėgsiu, tol organizuosiu tas išvykas ir ekskursijas“, – žada J. Butkevičienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos