baneris leidinys

ramoniene
Lukšių seniūnas, skulptorius Vidas Cikana padėkojo Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos direktorei Margaritai Ramonienei (dešinėje), kad ir Zyplių dvaro lankytojai galės susipažinti su menininkų darbais, kurie pasižymi originalia tiek menine raiška, tiek atlikimo technika. D. Pavalkio nuotr.


Vasario 1 d. Zyplių dvaro centrinių rūmų erdves papuošė Kauno Antano Martinaičio dailės mokykloje dirbančių mokytojų tapybos, grafikos, skulptūros, keramikos, fotografijos, tekstilės darbai. Parodoje „Išeinu ieškoti gėlių sniegynuose“, skirtoje mokyklos 60-mečiui, eksponuojami 22-iejų kūrėjų darbai.
 
Praėjusį šeštadienį Zyplių dvare vyravo ypatinga atmosfera: vaikščiojo skrybėlėmis, ponių ir ponų aksesuarais pasipuošę kūrėjai. Tai Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos mokytojai.

Mokyklos direktorė Margarita Ramonienė pasidžiaugė visais mokykloje dirbančiais menininkais, kurie perduoda savo žinias jaunajai kartai.

Tapytojai Jovitai Glemžaitei-Matuzienei ir grafikei Aistei Ramūnaitei, kuri pernai apsilankė Zyplių dvare, kilo idėja čia surengti mokykloje dirbančių mokytojų darbų parodą.

„Vakar Anglija paliko Europos Sąjungą, o mes atradom zanavykus. Noriu pasveikinti visus su parodos atidarymu, linkiu pradėti švęsti gyvenimą ir turėti tokių nuostabių momentų kaip šitas“, – kalbėjo A. Ramūnaitė, viena iš parodos iniciatorių, pridurdama, kad tokia paroda patiems menininkams yra smagi proga pasidžiaugti bendradarbiavimu ne tik pedagoginiame darbe, bet ir meno erdvėje.

A. Martinaičio dailės mokyklą baigė ir Lukšių seniūnas, skulptorius Vidas Cikana, kuris prisiminė, kad tuomet skulptūrą jam dėstė skulptorius Pranas Bartulis, tapybą – mokyklos įkūrėjas A. Martinaitis, kad besimokant mokykloje netrūko gerų emocijų. V. Cikana pasakojo, kad būtent Zyplių dvare šios mokyklos mokiniai suorganizavo plenerą, kurį pavadino „Taškeliu“, jau tuomet kūrėjai išvalė ne vieną apleistą dvaro kampelį.

„Ačiū mokyklai, jums, kad mane pastatėte ant kojų. Tai pajutau per akmenį, medį, metalą, o kai man buvo 60 metų, pradėjau dar tapyti. Nors mokytojas, dailininkas Alfonsas Vilpišauskas prieidavo prie manęs, uždėdavo ranką ant peties ir sakydavo: „Nu, muilini, muilyk.“ Man tai buvo irgi įvertinimas... bet aš turiu savo braižą“, – tokiais studijų šioje mokykloje prisiminimais dalijosi V. Cikana.

Dailės mokyklos pedagogai turi tradiciją – dieną mokytojų kambaryje pradeda nuo piešimo ant baltų lapų. Ir Zyplių dvare parodos atidarymo metu kiekvienas priėjęs ant tokių lapų galėjo palikti savo piešinį. Paroda „Išeinu ieškoti gėlių sniegynuose“ (pavadinime mokyklos įkūrėjo A.Martinaičio eilėraščio eilutė) Zyplių dvare veiks iki kovo 19 d.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos