baneris leidinys

Kovo 4 d. Šakių savivaldybėje vyko kasmetinis planinis Kultūros paveldo departamento Marijampolės skyriaus specialistų ir savivaldybės administracijos atstovų pasitarimas kultūros paveldo apsaugos klausimais. Šakių sav. teritorijoje yra net 27 proc. visos Marijampolės apskrities paveldo objektų.

Marijampolės skyriaus vedėja Violeta Kasperavičiūtė, vyr. specialistai Nijolė Kryžanauskienė ir Linas Šapalas pasidžiaugė savivaldybės pastangomis išsaugoti ir prižiūrėti paveldo objektus.
 
Šį kartą tartasi, ką daryti su Kidulių sopuliu – karvidėmis, esančiomis prie jau restauruojamo Kidulių dvaro svirno – jos yra privataus asmens nuosavybė, o pastato būklė kritiška. Nors susitikimo metu nepriimtas joks konkretus sprendimas, bet siūlyta šį klausimą kelti Kultūros paveldo departamento, Kultūros ministerijos darbiniuose pasitarimuose, taip pat svarstyti – ar valstybė apskritai pajėgi tuos visus paveldo objektus sutvarkyti, pasirūpinti dar ir tais, kurie yra privatūs.

Diskutuota ir dėl valstybės saugomų privačių paveldo objektų.

„Kiek moralinės teisės mes turim baksnoti kitiems savininkams, kad jie neprižiūri pastatų, kai tuo tarpu mūsų pačių valdomuose objektuose ne viskas žiba. Tam pačiame Zyplių dvaro sodybos komplekse dar yra pastatų, prie kurių net neprisilietėm. Patys žinom, kiek tai kainuoja, todėl visko iš karto neįmanoma sutvarkyti“, – svarstė meras.

Aptartos ir rugsėjo 11–20 dienomis vyksiančios Europos paveldo dienos. Jų tema –„Kultūros paveldas ir edukacija“. Todėl ir rajono organizacijos galės teikti paraiškas ir gauti lėšų renginių organizavimui.

Susitikimo metu taip pat nuspręsta surengti išvažiuojamuosius pasitarimus į Kidulių ir Zyplių dvarų parkus, aptarti, ką galima su minimaliomis lėšomis, be projektinių injekcijų padaryti, kad parkai būtų aptvarkyti bei pritaikyti didesniam lankytojų srautui ar platesnėms įveiklinimo galimybėms.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos