baneris leidinys

uznovieitis
Griškabūdžio kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Užnovietis“, vadovaujamas Raimondos Černevičiūtės, respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir moksleivių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų...“ laimėjo pirmąją vietą. Mūsiškiai konkursui parengė programą apie dalgio plakimą.

Kauno tautinės kultūros centras kiekvienais metais kviečia darželinukus, mokinius, jų šeimos narius, pedagogus dalyvauti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“
 
Konkursui reikėjo pristatyti nuotraukas, kuriose – etnografinis namų apyvokos daiktas. Fotografijų parodoje „Užnovietis“ pristatė bobelę – įrankį dalgio plakimui (nuotr. autorius – Vidas Venslovaitis). Pasak ansamblio vadovės R. Černevičiūtės, bobelės buvo gautos iš Griškabūdžio apylinkės gyventojų. Antrajai konkurso daliai buvo pristatytas edukacinis filmas, kuriame kanklininkas Jaunius Vylius dalinosi Petro Burdulio (gim. 1914 m. Gudupių k.) prisiminimais apie dalgio plakimo tradicijas.

Baigiamasis konkurso etapas vyko Kauno tautinės kultūros centre, čia „Užnoviečio“ atlikėjai skaitė Nijolės Černevičienės užrašytą tautosaką, vaikinai demonstravo, kaip ant bobelės plakamas dalgis, merginos – šieno vartymą, ansambliečiai skambino kanklėmis ir dainavo.

Savo grupėje (1–6 kl.) „Užnovietis“ buvo nepralenkiamas ir pelnė pirmąją vietą. Vaikus į šį konkursą jau antri metai veda vadovė R. Černevičiūtė ir jos mama, folkloro ansamblio „Nova“ vadovė N. Černevičienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos