baneris leidinys

renginiai
Šią vasarą tokius renginius, kai per įvairias miestų ir miestelių šventes plūsta žmonės pasiklausyti atvykusių populiarių atlikėjų, teks pamiršti – masiniams renginiams galioja griežti saugumo reikalavimai, nes baiminamasi, kad šventės taps viruso plitimo židiniais. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Vasara yra tas metas, kuomet rajono miestai ir miesteliai rungiasi tarpusavyje, kas surengs kuo didesnį, įspūdingesnį renginį, kuris pritrauks minias žiūrovų ir paliks ilgam jų širdyse gražiausius įspūdžius. Per ilgus metus miesteliuose rengiamos šventės yra tapusios netgi jų skiriamuoju brendu. Kokius masinius renginius turėsime šįmet, kai siaučia pandemija ir šalyje paskelbta ekstremali padėtis, antradienį svarstė savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Aurelija Papievienė sako, kad daugiausiai žmonių rajone sutraukia miestelių šventės, kur suguža nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių žiūrovų net iš aplinkinių rajonų. Deja, šią vasarą netgi Šakių miesto diena, kuri įprastai yra švenčiama Liepos 6-ąją, nukelta į paskutinį rugpjūčio savaitgalį.  

„Ką daryti per masinius renginius, kada vakarais į koncertus susirenka masės žiūrovų pasižiūrėti populiarių grupių, kurios įprastai kviečiamos į šventes? Į tuos renginius atvyksta ne tik mūsų, bet ir kitų rajonų gyventojai. Kaip išlaikyti ten tuos atstumus tarp žmonių, išpildyti tuos visus reikalavimus?“ – tokius klausimus iš kultūrinių renginių organizatorių išgirdo A. Papievienė.

Pasak specialistės, tikėtina, kad nuo liepos 1d. renginiuose bus leidžiama dalyvauti 1 tūkst. žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo), jeigu būtų laikomasi ne mažesnio nei 1 m atstumo tarp žiūrovų. Todėl A. Papievienė mano, kad visiškai uždrausti masinius renginius nėra būtina, tačiau reikia pagalvoti, kaip padaryti juos tokius, kad jie netaptų virusų židiniais. Pasak A. Papievienės, kai kuriuose miestuose yra galvojama išskaidyti renginius į tam tikras dalis, kad į vieną vietą nesirinktų visi žiūrovai, taip pat daug kas atsisako ir vakarinių koncertų, kai vakare, ypač tamsiu metu, žmones dėl atstumų laikymosi jau sunku sukontroliuoti. Todėl šiuo metu būtų logiška rekomenduoti organizatoriams valandą, iki kurios turėtų renginys užsibaigti. Galiausiai Ekstremalių situacijų komisija nusprendė rekomenduoti renginių organizatoriams daryti renginius ne ilgiau kaip iki 23 valandos. Beje, pirmasis masinis renginys, kurį rajone jau turėsime kitą savaitę, tai Joninių šventė Sudarge. Tačiau čia, pasak A. Papievienės, visi žiūrovai ateis tik su kvietimais, todėl jų skaičių bus galima sukontroliuoti, o tie, kurie netilps, galės stebėti renginį iš automobilių – taip, kaip buvo rodomi ir kino filmai.  

Pasak posėdyje dalyvavusio Ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, kasdien karantino sąlygos vis lengvinamos, tačiau niekas negali iš anksto pasakyti, kaip bus tą savaitgalį, kai vyks kokia nors miestelio šventė, todėl labai sunku atsakyti į klausimą, kaip jas organizuoti, kad būtų užtikrintas saugumas. Vienas iš tokių būdų – nerengti vakare populiarių grupių koncertų, kur jaunimas paprastai susigrūda į vieną vietą prie scenos, ir apie atstumų laikymąsi šiuo atveju sunku būtų kalbėti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šakių skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Karalienė sako, kad renginius daryti galima, bet reikės pagalvoti apie tai, kaip bus užtikrinta daugelis higienos normos reikalavimų, pavyzdžiui, kad ir šiltas vanduo, reikalingas rankoms nusiplauti. Svarbiausia, pasak R. Karalienės, atsakyti į klausimą, kas tai padarys, ar organizatoriai bus pajėgūs įvykdyti visas sąlygas, kad būtų užtikrinti ir atstumai tarp žmonių, ir dezinfekcijos priemonės, ir kiti dalykai.
„Organizatoriai turės pagalvoti, kaip užtikrins dezinfekciją prie įėjimų, jeigu tai nebus vienas įėjimas, kaip dažniausiai būna nemokamuose renginiuose. Taip pat turi būti matuojama dalyvių, prekiautojų temperatūra, sužiūrėta, kad į šventę nepatektų sergantys, karščiuojantys, sloguojantys žmonės“, – aiškino R. Karalienė.

Policijos atstovas komisijoje taip pat turėjo keletą pastebėjimų dėl masinių renginių organizavimo ekstremaliomis sąlygomis.  

„Policija rekomenduoja susilaikyti nuo masinių renginių, bet tai tikriausiai yra neįmanoma. Jeigu jie bus ir matysime, kad kažkas ne taip, turėsime paskirti tą „paskatinamąją premiją“, ko mes irgi  nenorime daryti. Dalis kontrolės mums yra perduota, tačiau tikiuosi, kad iki to laiko, kol vyks renginiai, sąlygos dar atlaisvės“, – viliasi ir Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius.

Jis mano, kad renginio organizatorius turi užtikrinti saugos tarnybos buvimą renginyje, ši tarnyba ir turėtų kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi, nes sunku įsivaizduoti, kad tai padarytų pats organizatorius. Anot viršininko, tai yra ne rekomendacija iš policijos pusės, bet įstatymiška prievolė, kurią nustato ir masinių renginių organizavimo įstatymas, o policija turi teisę pareikalauti iš organizatoriaus parodyti sutartį su ta tarnyba tam, kad įsitikintų, ar tokia saugos tarnyba iš viso yra. Paprastai saugos tarnybos buvo samdomos rajone ir anksčiau per įvairius masinius renginius, bet iki ekstremalios situacijos jos turėjo užtikrinti kitus dalykus – kontroliuodavo, kad žiūrovai nepatektų be bilietų į renginį, rūpindavosi renginių saugumu ir panašiai.

Komisijos pirmininkas, administracijos direktorius Dainius Grincevičius sunerimo, kaip jis sukontroliuos, ar organizatoriai laikosi komisijos priimtų sprendimų ir tuo metu galiojančių ekstremalios situacijos sąlygų. Šiuo atveju komisijos nariai nusprendė, kad organizatoriai turėtų pasirašyti pasižadėjimą, jog jie renginio metu visas sąlygas užtikrins ir vykdys.

Po ilgų svarstymų savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, jog masinius renginius rajone organizuoti reikia leisti tik su sąlyga, kad organizatoriai juos rengs atsižvelgdami į tuo laiku masiniams renginiams galiojančius reikalavimus, kuriuos skelbia Ekstremalių situacijų operacijų vadovas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos