baneris leidinys

Birželio 27 d. įvyko „Knygnešių žygis Šešupės krantais“, organizuojamas nuo 2014-ųjų. Pradėję nuo Slavikų pagrindinės mokyklos dalyviai žygiavo Šešupės pakrantėmis bei pasienio miškų takeliais, kuriais XIX a. vaikščiojo knygnešiai.
 
Įmonės „Knygnešiai“ direktorė Milda Prūsaitytė teigia, kad iš viso dalyvavo apie 180 žmonių, iš kurių jauniausiam septyneri, o vyriausiam 73-eji. Žygio metu dalyviai aplankė Slavikų bažnyčios varpinę, kurioje buvo įrengta lietuviškų knygų slėptuvė, pakeliui sutiko pasieniečius, kurie jų nestabdė, o pavaišino kareiviška koše. M. Prūsaitytė džiaugiasi, kad trasoje žygiavo ne vien kraštiečiai, bet ir dalyviai iš Kauno, Gargždų, Radviliškio, Vilniaus, Naujosios Akmenės. Keli ištvermingiausieji savo jėgomis išbandė, ką reiškia būti tikru knygnešiu – jie parnešė drobinius maišus, pilnus knygų, ir įveikę trasą gavo knygnešio antsiuvą. Kadangi žygio trasa buvo sužymėta, pasiklydusių nebuvo, tik organizatorė su šypsena mini, kad nuo netikėtai užklupusios audros vyko gelbėti dalyvių porą.

 „Labai džiugu, kad prisidėjo vietiniai – mokykla, skautai, bendruomenės atstovai“, – žygio įspūdžiais dalinosi M. Prūsaitytė.

Maloniai nuteikė vietinio Slavikų gyventojo iniciatyva padarytas lauko dušas, kuris karštą dieną atgaivino trasą įveikusius žygio dalyvius.
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos