baneris leidinys

himnas2
Šakiuose ir šiais metais himnas tradiciškai sugiedotas prie himno autoriaus Vinco Kudirkos paminklo. (G. Bernotienės nuotr.)


Jau dvyliktą kartą liepos 6-ąją, 21 val., lietuviai visame pasaulyje giedojo „Tautišką giesmę“. Tradiciškai ji nuskambėjo ir įvairiose rajono vietose.
 
Gausiau nei įprastai giedoti himną rinkosi šakiečiai prie himno autoriaus Vinco Kudirkos paminklo Šakiuose. Čia visus su Valstybės diena pasveikino ir giesmę užvedė rajono meras Edgaras Pilypaitis. Jis ragino stabtelėjus susimąstyti, sau atsakyti, o kas gi yra valstybė, ką mes jai kiekvienas duodame. Kas gi yra tas mus visus jungiantis ir rišantis cementas – klausė meras. Nors tauta ir vėtyta, ir mėtyta, bet net būdami svetur per „Tautišką giesmę“ sugebame būti vienybėje. E. Pilypaitis valstybę lygino ir su namo statybomis, ir su sodu bei linkėjo kiekvienam į tą sodą įdėti kuo daugiau jėgų jį puoselėjant, genint šakas. Beje, ir sugiedoję giesmę žmonės neskubėjo skirstytis, traukė lietuviškas dainas, buvo bendrystėje.

„Tautiška giesmė“ buvo giedama ir kitose rajono vietose – štai Lukšiuose susirinkusieji ant kalnelio Siesarties vingio parke himną giedojo su viešnia, atlikėja Loreta Sungailiene, plokštiečiai tradiciškai rinkosi prie Nemuno, Kudirkos Naumiestyje himnas nuvilnijo centrinėje miesto aikštėje prie tautos šauklio V. Kudirkos paminklo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos