baneris leidinys

vidziunui premija
Jei savivaldybės taryba pritars, kas penkerius metus skiriama savivaldybės Jono Jablonskio premija už gimtosios kalbos ir zanavykų šnektos saugojimo bei puoselėjimo darbus šiais metais bus įteikta kraštiečiui Arvydui Vidžiūnui.

Skiriant premiją A. Vidžiūnui būtų išmokėta ir piniginė 1 tūkst. eurų išmoka. Kalbininkui J. Jablonskio premija buvo pasiūlyta kovo 12d. vykusiame Kultūros ir meno tarybos posėdyje.
 
J. Jablonskio premija jau buvo įvertinti šie gimtosios kalbos ir zanavykų šnektos puoselėtojai: Juozas Pikčilingis, Aldonas Pupkis, Jonas Augustaitis, Vytautas Armonavičius, Giedrė Čepaitienė, Rima Bakšienė, Vilija Sakalauskienė.

Sprendimo projekte pristatyta, kad A. Vidžiūnas baigė Šakių vidurinę mokyklą, studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, yra diplomuotas filologas. Apgynė humanitarinių mokslų srities filologijos krypties daktaro disertaciją, dėstė lituanistiką VU Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedroje. Nuo 1995 metų – docentas. Lietuvos ir užsienio spaudoje yra paskelbęs kelias dešimtis mokslo ir mokslo populiarinamųjų straipsnių, knygos „Jono Jablonskio akcentologija“ autorius. Jis ir nuolatinis Šakių rajono Kalbos dienų vedėjas, pranešėjas, diskusijų organizatorius.  
     
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos