baneris leidinys

augustiniene jancaitiene
Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė (kairėje) džiaugėsi aktyvia Šakių rajono cukralige sergančiųjų klubo „Linelis“ vadove Biruta Jančaitiene. G. Jokūbaičio nuotr.


Praėjusį ketvirtadienį Lietuvos diabeto asociacija kartu su Šakių rajono cukralige sergančiųjų klubu „Linelis“ surengė vienos dienos trukmės savarankiško gyvenimo ugdymo mokymus „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“. Apie 100 dalyvių klausėsi naudingų pranešimų mitybos, teisiniais klausimais, kaip taisyklingai pasimatuoti kraujospūdį ir kitų pranešimų.
 
Mokymai vyko Šakių kultūros centre, į mokymus atvyko diabetu sergantys žmonės iš Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio bei Šakių.

Savarankiško gyvenimo įgūdžių gyvenimo ugdymo mokymuose dalyvavusi Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė supažindino su diabeto aktualijomis pasaulyje ir Lietuvoje, akcentavo, kad sergantiesiems cukriniu diabetu svarbu žinoti apie galimybę aktyviai dalyvauti valdant savo ligą, pabrėžė cukriniu diabetu sergančiųjų mokymo įtaką ligos kontrolei.

Šiandien statistika nedžiugina: per pastaruosius aštuoniolika metų sergančių cukriniu diabetu skaičius Lietuvoje išaugo tris kartus ir jau pasiekė 120 tūkst. pacientų. Jei ir toliau išsilaikys panašios tendencijos, 2045m. sirgs apie pusė milijono Lietuvos gyventojų.

Informacija dalinosi ir pranešimus skaitė nemažai lektorių: aktualią temą „Cukriniu diabetu sergančiųjų mityba ir savikontrolė“ apžvelgė slaugytoja diabetologė, Lietuvos diabeto asociacijos Garbės narė Juzefa Uleckienė, su pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatymu supažindino Sveikatos teisės ekspertė Ramunė Navickienė, „Microlife“ atstovas Darius Milkevičius patarė, kaip taisyklingai pasimatuoti kraujospūdį, paliestos ir kitos su liga susijusios temos.

Pasak Šakių rajono cukralige sergančiųjų klubo „Linelis“, vienijančio 128 narius, pirmininkės Birutos Jančaitienės, tai pirmas toks didelis diabetu sergančių žmonių susitikimas po karantino, pirmininkė seminaro dalyvius supažindino su sveikatos paslaugų prieinamumu Šakių rajone.

Nemokamai buvo tiriamas glikuotas hemoglobinas, atlikta ir daugiau tyrimų: vėžio žymenų, infekcinių susirgimų, tiesa, jau mokamai.  

„Mokymai, o vėliau ir Liepalotų kaimo kapelos koncertas užtruko iki šeštos valandos vakaro, renginio dalyviai ne tik įgijo žinių, patirties, kaip valdyti ligą, bet ir naudingai pabendravo, liko patenkinti, kantriai visą dieną išsėdėjo“, – po seminaro kalbėjo B. Jančaitienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos