baneris leidinys

poezijos pavasaris
„Poezijos pavasario“ popietę moderavo rašytojas, žurnalistas, leidyklos „Kauko laiptai“ vadovas, 2018 metų „Poezijos pavasario“ laureatas Viktoras Rudžianskas, kuris teigė, kad Šakiuose jaučiasi lyg Dievo ausyje. D. Bakaitytės nuotr.


Deimantė BAKAITYTĖ

Liepos 28 d.  įvyko 56-asis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris 2020“, kurį kasmet organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga bei Rašytojų klubas. Šiais metais šventė skirta poeto, Kovo 11-osios akto signataro Gintauto Iešmanto 90-mečiui paminėti. Dėl karantino poezijos pavasaris surengtas vasarą, šniokščiančio lietaus fone, tačiau tai nesutrukdė žiūrovams Šakiuose užpildyti visas laisvas kėdes ir bent valandai nusikelti į mįslingą ir neišsemiamą poezijos pasaulį.

Renginį sudarė trys dalys: pirmiausiai Lekėčių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko poezijos valanda „Išgirstu žodį, panašų į vyšnios žydėjimą“, vėliau „Poezijos pavasario“ svečius savivaldybėje priėmė vicemeras Darius Jakavičius, o galiausiai Šakių Lingio parke vyko poezijos šventė„Ir neištarti žodžiai dainuoja“.

„Yra Lietuvoje du miestai – Anykščiai ir Šakiai. Kai aš važiuoju giriomis pas jus, man toks jausmas, kad važiuoju į miestą, kuris įsikūręs Dievo ausyje“, – dalinosi savo meile mūsų kraštui poezijos popietę moderavęs rašytojas, žurnalistas, leidyklos „Kauko laiptai“ vadovas, 2018 m. „Poezijos pavasario“ laureatas Viktoras Rudžianskas.

Iš viso poezijos popietėje savo kūrybą pristatė šeši menininkai. Vienas iš jų – poetas iš Jonavos Mindaugas Švėgžda, kuris, kaip teigė V. Rudžianskas, nestokoja vaizduotės. Prie menininkų taip pat prisijungė Šakių rajono literatų klubo „Lygumų šaltinis“ almanacho redaktorius, vertėjas, kritikas, poetas, Jono Aisčio premijos laureatas Vladas Vaitkevičius, kuris šiais metais savo eilėraščius skyrė mirusiam jaunystės studijų draugui, poetui Gediminui Griškevičiui. Nuoširdžia, tačiau turinčia ne vieną sluoksnį ir dažnai ne iš pirmo karto skaitytojui suprantama poezija dalinosi donkichotiško užsispyrimo kupinas rašytojas, poetas, kritikas, Zigmo Gėlės premijos už geriausią metų debiutinę poezijos knygą laureatas Tomas Vyšniauskas bei Ieva Rudžianskaitė, taip pat gavusi Zigmo Gėlės premiją. Poetės kūryboje gausu kultūrinių, filosofinių, teologinių asociacijų. Poezijos popietėje savo dainomis visus žiūrovus užliūliavo krištolinio balso savininkė, poetinių dainų atlikėja, bardė Gražina Švėgždė, o V. Rudžianskas dalinosi savo praeityje rašyta kūryba.

„Labai smagu čia jus visus matyti. Šitas mūsų pabuvimas yra dar artimesnis ryšys tarp raidžių, tarp eilučių, tarp autorių ir, rodos, taip norisi visus apkabinti, suprasti ir skaityti“, – savo įspūdžiais dalinosi Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Eringienė.

Kaip teigė L. Eringienė, „Poezijos pavasariai“ nebūtų pilni be dviejų žmonių – Irenos Plaušinaitytės bei Genovaitės Plaušinaitienės, kurios abi atšventė gražius jubiliejus, tad bibliotekos darbuotoja nuo Šakių rajono literatų klubo perdavė gėles bei sveikinimus. Be dovanų neliko ir žiūrovai – renginio metu jiems buvo išdalintos leidyklos „Žuvėdra“ vadovo Stasio Lipskio padovanotos Gintauto Iešmanto knygos.

Poezijos šventės pabaigoje V. Rudžianskas pasidžiaugė, kad buvo išgirsti autentiški, skirtingi požiūriai į poeziją bei pasaulį. Galbūt poezija yra tai, ką mato tas, kuris virš mūsų, kuris liepia poetams rašyti ir kurti skirtingai, o visuma tampa magiška poezijos kalba...

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos