baneris leidinys

senjoru dienos bibliotekoje
Vieni užsiėmimai sulaukė minimalaus, kiti visai nemažo dėmesio. Štai trečiadienį Šakių viešojoje bibliotekoje senjorai rinkosi gana gausiai. Jiems buvo aiškinama apie įvairias elektronines paslaugas. D. Pavalkio nuotr.


Trečius metus Lietuvoje organizuojama nacionalinė akcija „Senjorų dienos internete“, kuria skatinama senjorus ne tik sudominti, bet ir naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, visą savaitę vyko ir Šakių viešojoje bibliotekoje. Tiesa, ne taip gausiai kaip pernai, nes dažnas baiminasi Covid-19 grėsmės. Beje, į akciją šiemet įsitraukė ir bibliotekos padaliniai.
 
Kasdien nuo 11 val. senjorai galėjo klausytis tiesioginių transliacijų iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Jų metu buvo kalbama aktualiomis temomis apie sveikatą, laisvalaikį, elektronines paslaugas ir pan. Tad užsiėmimus buvo galima rinktis ir pagal labiausiai dominančią temą. Pavyzdžiui, senjorai buvo supažindinti, kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti geros savijautos palaikymui, informuojami, kur ir kaip virtualiai jie gali peržiūrėti norimas laidas. Jie galėjo klausytis praktinių patarimų, kaip išmaniais įrenginiais padaryti kokybiškesnes nuotraukas ir pan. Žinoma, viena iš temų ir saugumas internete, elektroninės bankininkystės paslaugos, kurios svarbios kiekvienam piliečiui, ar pamokymai, kaip naudotis paštomatais, ir pan.

Pasak Šakių viešosios bibliotekos direktorės Kristinos Lebedžinskienės, šiais metais „Senjorų dienas internete“ nuspręsta integruoti su skaitmeninio raštingumo mokymais. Be to, veiklas stengtasi nukreipti ir į bibliotekos padalinius. Tiesa, kai kurie senjorai dalyvauti akcijoje vengia dėl Covid grėsmės ir tai, svarsto direktorė, suprantama.

Štai pirmadienį Šakiuose, Kriūkuose nesulaukta nė vieno dalyvio, Sudarge transliacijos klausėsi vienas žmogus. Antradienį užsiėmimai vyko Gelgaudiškyje, dalyviai rinkosi Žvirgždaičiuose, Sintautuose veiklos planuotos trečiadienį ir penktadienį. Štai nemažo senjorų susidomėjimo buvo sulaukta trečiadienį Šakiuose, kur susirinkusieji noriai klausėsi mokymų apie elektronines paslaugas.

„Nors šiais metais žmonių ir mažiau, bet, atsižvelgiant į sudėtingą situaciją, aktyvumas gana neblogas“, – kalbėjo K. Lebedžinskienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos