baneris leidinys

liorantaite brolis jonas
Savivaldybės taryba nusprendė 2021-uosius paskelbti lakūnės, parašiutininkės Antaninos Liorentaitės bei lakūno pulkininko Jono Liorento metais. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius iki vasario 1d. įpareigotas parengti priemonių planą ir jį koordinuoti.

Žvirgždaičių miestelis Lietuvai padovanojo net du lakūnus – pirmąją moterį lakūnę ir parašiutininkę A. Liorentaitę ir jos brolį, karo lakūną pulkininką leitenantą J. Liorentą. Šiandien šių iškilių žmonių gimtinę žymi šimtametis ąžuolas ir atminimo lenta. 2021m. bus minimos A. Liorentaitės 115-osios, Jono Liorento 120-osios gimimo metinės.
 
Už ypatingus nuopelnus Lietuvos aviacijai 1993 m. A. Liorentaitė apdovanota Dariaus ir Girėno medaliu, kuris jai buvo įteiktas Čikagoje. Pirmoji Lietuvos lakūnė mirė 2003 m. vasario 4d. Tų pačių metų pavasarį jos urna su pelenais iš JAV parskraidinta ir palaidota Žvirgždaičių kapinėse.

Grįžti į tėviškės žemę – tokia buvo A. Liorentaitės paskutinė valia. Minint pirmąsias A. Liorentaitės mirties metines, pagrindinė Žvirgždaičių gatvė pavadinta jos vardu.

J. Liorentas 1934 m. paskirtas 3-iosios eskadrilės vadu ir kartu su žymių lakūnų grupe dalyvavo ANBO-IV grandies skrydyje aplink Europą, aplankė 12 Europos valstybių sostines. 1938 m. jam suteiktas pulkininko leitenanto laipsnis. Tarnaudamas Lietuvos kariuomenėje buvo apdovanotas Vyčio kryžiaus ordinu, Vytauto Didžiojo V laipsnio ordinu, Kariuomenės kūrėjų savanorių, Nepriklausomybės medaliais.

J. Liorentas mirė 1991m., jo pelenai palaidoti Lietuvių tautinėse kapinėse netoli Čikagos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos