baneris leidinys

sinkevicius koplystulpis
Papartynų kaime vietos ūkininko Rimanto Sinkevičiaus iniciatyva pakelėje buvo pastatytas medinis rūpintojėlis, kuris turėtų priminti ateities kartoms apie čia kažkada stovėjusias sodybas, kaimo gyvavimą. D. Pavalkio nuotr.

Medinis rūpintojėlis nuo šiol rymos ir saugos dar vieno rajono žemdirbio laukus. Tačiau, anot paties ūkininko, svarbesnė jo paskirtis yra saugoti atminimą tų, kurie čia kažkada gyveno.
 
Vietos ūkininkas Rimantas Sinkevičius Papartynų kaime susirūpinusią Jėzaus Kristaus skulptūrą praėjusią savaitę prie kelio pastatė, skirdamas ją čia anksčiau sodybvietėse gyvenusių ūkininkų atminimui ir kaip simbolį kažkada pakelėje čia jau buvusio medinio koplytstulpio.

Imtasi šių darbų nepabijojus netgi žvarbaus oro ir praėjusio penktadienio popietę ūkininkas kartu su darbininkais pakelėje pastatė medinį rūpintojėlį. Be to, anot R. Sinkevičiaus, po karo netoli tos vietos, kur jis pastatė naują rūpintojėlį, yra stovėjęs medinis koplytstulpis, tad vieta pasirinkta neatsitiktinai.

„Svarbu paženklint, įprasmint tą vietą, kur kažkada gyveno žmonės. Tai jiems pagarba ir atminimas“, – pabrėžė ūkininkas.

Rūpintojėlį sukūrė meistras Tomas Stambrauskas  iš Prienų. Kuriant rūpintojėlį ūkininkas sako konsultavęsis su Šakių šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonu Vytautu Matusevičiumi, kuris ir patarė dar virš rūpintojėlio statulos stogelio uždėti metalinę saulutę. Šiuo patarimu meistras pasinaudojo, o pats rūpintojėlis buvo gaminamas iš tvirtos ąžuolo medienos, kad sergėtų atmintį ilgus metus. R. Sinkevičius sako, kad dar pasikalbės su klebonu apie tai, ar reikia pašventinti naują laukų ir praeities kartų atminimo sergėtoją, atsiradusį pakelėje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos