baneris leidinys

kiduliu pasakos
Pasakas virtualioje erdvėje vaikams seka dvaro ponios, tarp kurių ir renginių organizatorė Milda Prūsaitytė (kairėje).

Pasakas virtualioje erdvėje vaikams seka dvaro ponios, tarp kurių ir renginių organizatorė Milda Prūsaitytė (kairėje). Kidulių dvaras jau ne pirmus metus organizuoja pasakų vaikams skaitymą ir siekia supažindinti juos su įvairiausiais personažais bei lietuvių liaudies pasakomis, tačiau šiais metais, šalyje įvedus karantiną, dėl žmonių susibūrimo ribojimų viskas persikėlė į virtualią erdvę. Pasakos nuo lapkričio mėnesio ketvirtadieniais 18 val. transliuojamos dvaro feisbuko paskyroje, o įrašus galima stebėti „YouTube“  platformoje.
 
Vaikai, klausydami skaitomų pasakų ir stebėdami įrašus gyvai, yra raginami piešti savo vaizduotėje regimus personažus ir siųsti savo kūrinius paštu.

„Jeigu pas tave negali ateiti, tai tu turi eiti pas vaikus, norisi grįžtamojo ryšio – piešinių“, – sako Kidulių dvaro renginių organizatorė Milda Prūsaitytė.

Geriausiai ir išradingiausiai savo meninius sugebėjimus pademonstravę vaikai turės galimybę bent jau virtualiai, padedant šiuolaikinėms technologijoms, pasimatyti su mylimais pasakų herojais. Šiuo metu pagrindinė pasakų tema – sugyvinti daiktai, tokie kaip dainuojantis vandentiekis ar neišauklėtas puodelis, ją vėliau planuojama keisti.

Reikia pažymėti, kad pasakos šiais metais nesibaigs ir neapsiribos tik šaltuoju metų sezonu – jų skaitymą planuojama organizuoti per visą mokslo metų laikotarpį. Renginių organizatorė M. Prūsaitytė neatmeta galimybės, kad pasakų formatu ateityje bus siekiama supažindinti augančią kartą ir su dvaro istorija, kultūrine praeitimi. Tačiau tuo dvaro veikla socialinėje erdvėje neapsiriboja ir tam, kad žmonės nepamirštų kultūrinių vertybių, reikia aktyviai veikti.

„Advento laikotarpiu kasdien feisbuke paskelbiame po įrašą su dvaro elementais ir sentencijomis, kurios ragina žmones daryti gerus darbus“, – sako M. Prūsaitytė.

Šiuo ne tik kultūrai, bet ir visiems žmonėms sunkiu periodu M. Prūsaitytė ragina nesėdėti namuose, pasiimti šiltos arbatos ar karšto šokolado ir maloniai pasivaikščioti po dvaro teritoriją, pasigrožėti papuoštais apšviesto dvaro langais, kuriuose iš lauko galima pamatyti dvaro parodos elementus – šiuo metu tai yra gėlės, tačiau artimiausioje ateityje planuojama šią parodą atnaujinti.

Rimantas Puidokas

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos