baneris leidinys

sakiu eglute
Šiais metais Šakių skvere galima ne tik pasigrožėti įvairiausiomis spalvomis sušvitusia žaliaskare, bet ir prisėdus ant suolelio išgirsti muzikinį kūrinį, pagal kurio melodiją ima tviskėti kalėdiniai eglutės papuošimai. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šakių mieste ir seniūnijose jau daugiau kaip savaitė buvo gražinamos viešosios erdvės – intensyviai ruoštasi gražiausioms metų šventėms. Trečiadienio vakarą Šakių mieste buvo įžiebta pagrindinė miesto eglė skvero aikštėje, o smalsuoliai jau suspėjo apžiūrėti, nusifotografuoti ir įvertinti kitaip šiais metais išpuoštą miesto centrą.
 
Pirmieji eglučių parką rajone įžiebė gelgaudiškiečiai prie dvaro rūmų.

Kadangi oficialaus eglučių įžiebimo dėl pandemijos atsisakyta, trečiadienio vakarą Šakių seniūnija įžiebė pagrindinę miesto eglę be šventės, be žiūrovų. Šakių miestas šįmet puošybai skyrė didelį dėmesį, o rajono taryba pritarė, jog tam būtų išleista nemenka suma pinigų – 35 tūkst. eurų (anksčiau seniūnija tam išleisdavo apie 3 tūkst. eurų). Už trečdalį visos sumos (10 tūkst. eurų) seniūnija pirko pagrindinės miesto eglės puošybos darbus. Tai pirmi metai, kai ši paslauga yra perkama, o eglute, jos puošyba rūpinosi ne pati seniūnija, bet samdyta UAB „Lumidėja“. Nuo pat pirmadienio ryto įmonės darbuotojai atsivežę į miesto skverą įrangą iš metalinių formų lipdė eglutės karkasą, dėliojo 800 vienetų eglišakių, konstravo girliandas, žaisliukus, konstravo dekoracijas. Eglutės konstrukcijos ir puošybos darbai truko dvi dienas, o tokių kalėdinių papuošimų kartu su eglėmis per visą Lietuvą įmonės darbuotojai sako šiais metais papuošę 200. Kai kurie miestai jų įmonę samdo ne tik pagrindinės eglės puošybai, o ir kitų svarbių objektų dekoravimui. Iš viso ant pagrindinės miesto žaliaskarės sudėta net 1 tūkst. 200 metrų elektrinių girliandų. Eglutės puošybai teko samdytis netgi kelis autokeltuvus, o spartų darbo tempą lėtino tomis dienomis siautėjęs smarkus vėjas. Tačiau antradienį eglutė jau buvo papuošta, Šakių seniūnijai buvo telikę prijungti elektrą ir, kaip sakė vietos seniūnas Dalius Jasevičius, paspausti mygtuką. Tai ir buvo padaryta kitos dienos vakarą. Kalėdinę nuotaiką miestui ir žiūrovams dovanos ne tik naujai išpuošta eglutė, bet ir muzikinė instaliacija, kurią sugalvojo Šakių kultūros centras.

„Kai atsisėsite ant suoliuko, kuris specialiai pastatytas prie eglutės, užgros kalėdinė melodija ir tuo pačiu pradės specialiai mirksėti eglutės girliandos pagal tą melodiją, o jai sugrojus, tie mirksėjimai pasibaigs, toliau liks švytėti girliandos įprastai“, – pasakojo apie naujoves Šakių seniūnas D. Jasevičius.

Po švenčių eglutę su visais jos papuošalais vėl pasiims rangovų įmonė, tačiau Šakiams, anot seniūno, liks visi kiti miesto papuošimai, kuriuos jie šįmet nusipirko už tuos pinigus, kurie iš 35 tūkst. eurų sumos atliko nuo eglės nuomos. Šakių seniūnas sako, kad šiais metais nusipirko ir atsinaujino daug miesto papuošimų – jie sukabinti mieste ant stulpų, per gatves, girliandomis papuošta Nepriklausomybės gatvė. Šie miesto papuošimai, anot seniūno, Šakiams tarnaus vėl ne vienerius metus.

Puošiasi ir ruošiasi šventėms ne tik rajono centras, bet ir kiti kampeliai. Kudirkos Naumiestyje pagrindinėje aikštėje jau antra savaitė seniūnijos darbuotojų pastangomis rengiamos įvairios dekoracijos, puošiama pagrindinė vietos žmonių padovanota eglė. Seniūnijos darbuotojos šįmet sugalvojo aikštėje įrengti puslankių instaliacijas, kur metaliniai lankai bus apsukti eglišakėmis, girliandomis, o po jomis žmogus galėtų jaustis tarsi apšviestame tunelyje.

Šįmet bus kitaip puošiamasi ir Slavikuose – čia seniūnijai kalėdiniai puošybai pinigų padovanojo jų rėmėjas Albinas Markevičius. Pasak seniūno Valdo Dumčiaus, už kelis šimtus eurų seniūnija įsigijo kalėdinių papuošimų ir pagrindinėse seniūnijos teritorijose bus papuoštos trys nedidelės eglutės – dvi pačiuose Slavikuose, viena Šilgalių kaime. Prie Šv. Onos bažnyčios, kalno apačioje, seniūnija kartu su vietos klebonu Artūru Vaškevičiumi sugalvojo lauke įrengti prakartėlę, kad gyventojams būtų jauku ir saugu čia bet kada užsukti, o pagrindinėje Suvalkiečių gatvėje seniūnaitė parūpino roges su jose sėdinčia Snieguole.

Lukšiuose jau kone savaitė žybsi papuošta žaliaskarė prie Zyplių dvaro sodybos, o miesto centras dar kol kas nėra papuoštas. Kad ir kaip bebūtų, seniūnai ir kultūros darbuotojai neatskleidžia, kada bus (jeigu bus) kalėdinių eglučių įžiebimai, kad tuo laiku nesirinktų ir nesibūriuotų žmonės, o kalėdinėmis puošmenomis gėrėtųsi iš toli visu šventiniu laikotarpiu.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos