baneris leidinys

zanavyke ruosiasi
Muziejuje lauks edukacinė ekskursija, kurios metu lankytojai galės susipažinti su zanavykų kultūros paveldu, tradicijomis, buitimi.


Zanavykų muziejuje – inovatyvaus projekto darbų užbaigimo įkarštis. Muziejininkai žada, kad pasibaigus karantinui į muziejų sugrįžę lankytojai turės galimybę išbandyti interaktyvią edukacinę ekskursiją „Zanavykų krašto žinovė“, kurią ves išmaniosios programėlės personažas – zanavykų tarme kalbanti mergaitė. Be to, bus sukurtas animacinis filmukas vaikams, muziejaus erdvėse įrengta garso instaliacija. Ir tai tik dalis naujovių, kurias muziejininkai paruošė lankytojams.
 
Muziejaus direktorė Rima Vasaitienė pasakoja, kad nuo šių metų pabaigos muziejaus erdvėse specialiai įrengtuose planšetiniuose kompiuteriuose lankytojų lauks edukacinė ekskursija, kurios metu lankytojai galės susipažinti su zanavykų kultūros paveldu, tradicijomis, buitimi.

Teiraujamės įstaigos vadovės, kaip tai atrodys realybėje.

„Visoms amžiaus grupėms pritaikytas inovatyvus projektas yra sukurtas apjungiant keletą kūrybinių industrijų krypčių – animaciją, išmaniąsias technologijas ir garso instaliacijų kūrybą. Kartu su partneriais sukūrėme išmaniąją programėlę, kurios pagrindinė veikėja yra mūsų krašto tautiniu kostiumu pasipuošusi zanavykė mergaitė, lydėsianti kiekvieną lankytoją per etnografinės ekspozicijos dalis, pristatysianti eksponatus bei jų reikšmę“, – pasakoja Rima Vasaitienė.

Planšetiniuose kompiuteriuose lankytojai išvys šiuolaikiškas iliustracijas, vaizduojančias tų laikų žmonių gyvenimą ir kasdienybę sodyboje, zanavykų stuba vadintoje. Lankytojai taip pat galės detaliau susipažinti su muziejaus eksponatais, peržiūrėti archyvines nuotraukas.

Na, o antroji inovatyvaus projekto dalis – animacinio filmuko sukūrimas, tai, pasak muziejininkų, patraukli pažinimo forma vaikams.

„Dažnai, matant įvairius istorinius rakandus, buities reikmenis, sunku įsivaizduoti, kaip jie buvo naudojami ir kam jie skirti. Ypač vaikams sunku suvokti senuosius amatus, jų reikšmę. Trumpas animacinis filmukas bus tarsi virtuali kelionė po sodybos namą, kiemą, ūkinius pastatus. Juose žiūrovai turės galimybę išvysti sodybos gyventojus, atliekančius skirtingus darbus, bus supažindinti su zanavykų krašto namų puošybos detalėmis, tautinio kostiumo grožiu, amatais, kalba“, – pasakoja R. Vasaitienė.

Ir dar. Muziejaus erdvės suskambės specialiai sukurta garso instaliacija. Muziejaus direktorė pasakojo, kad su kolektyvu ilgai svarstė, diskutavo, kaip dar galėtų paįvairinti edukacinę ekskursiją. Muziejininkams kilo mintis ekspozicinėje erdvėje sukurti ir įdiegti garso instaliaciją, papildysiančią eksponatų pristatomas istorijas.  

„Į pagalbą pasikvietėme kompozitorių Mantautą Krukauską, kuris išpildė mūsų mintį ir garsais užpildė muziejaus erdves. Bendradarbiaudami su kūrėju, projekto metu sukūrėme skirtingoms ekspozicijos dalims pritaikytą garsinį ekspozicijos foną“, – teigė R. Vasaitienė ir pridūrė, kad nuo šiol bendroje ekspozicijos patalpoje skambės atmosferinė, šviesi, šiuolaikiška melodija, papildyta zanavykų krašto etnomuzikos motyvais.

„Pavyzdžiui, lankytojams priartėjus prie audimo staklių būtų galima girdėti taukšinčią šaudyklę, staklių poškėjimą, o artėjant link medžio apdirbimo amatą pristatančio kampelio, pasigirstų medžio skobimo garsas, plaktuko kaukšėjimas“, – išmanias naujoves lankytojams pristato muziejininkai.

Savo idėjai įgyvendinti ir mintims realizuoti muziejininkai pasirinko itin kūrybiškas asmenybes – VšĮ „Kūrybinių industrijų dokas“ atstoves Eglę Belozaraitę-Tarvydienę ir Gintarę Šatevičiūtę.

Informacija skelbiama muziejaus internetinėje svetainėje bei „Facebook“ profilyje.

Edukacinė ekskursija „Zanavykų krašto žinovė“ yra muziejaus ekspozicijos atnaujinimo ir modernizavimo dalis, projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos