baneris leidinys

duona arpa
Zanavykų muziejaus kieme buvo galima susipažinti su autentiškais, senaisiais javų apdirbimo padargais, ypač šventės dalyvių dėmesį traukė arpa. Zanavykų muziejus nuotr.


Rugsėjo 16 d. Zanavykų muziejuje vyko jau 20-oji tradicinė edukacinė šventė „Su savo duona visur rasi suolą“ – festivalio „Išeik, sūduvi, ant dvaro pamandravot“ antroji dalis.
 
Praėjusį penktadienį Zanavykų muziejaus prieigose šurmuliavo edukacinės duonos šventės „Su savo duona visur rasi suolą“  dalyviai. Šventę pradėjo ir su javapjūtės talkų ir pabaigtuvių dainomis bei šokiais supažindino Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Žolynukai“.

„Džiaugiamės, kad per dvidešimt metų ši šventė tapo tokia, be kurios neįsivaizduojama Zanavykų muziejaus veikla“, – kalbėjo šventės vedėja, muziejaus specialistė etnografijai Renata Kutkienė.

Šventės dalyviai galėjo ne tik pamatyti, bet ir savomis rankomis išbandyti kūlimą spragilais, grūdų niekojimą geldoje bei arpavimą arpa, sijoti miltus ir piestoje grūsti grucę.

Rugiapjūtės pabaigtuvės turi gilias tradicijas, šokiai, dainos ir kitos apeigos buvo kaip padėka žemei už derlių, kuris maitindavo žmones visus ateinančius metus. Ilgą ir sunkų duonos kelią ir jo tradicijas bei apeigas parodomojoje programoje pristatė Sintautų folkloro ansamblis „Santaka“ ir Šakių kultūros centro folkloro ansamblis „Šakija“. Nuobodžiauti neleido ir liaudiškus tradicinius žaidimus vedė Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro folkloro ansamblis „Vaiguva“.

Kai jau šventės dalyviai išbandė senuosius padargus, Zanavykų muziejus visus pavaišino tikra Zanavykiška duona, kepta muziejuje įrengtame pečiuje.

Lukšių žemės ūkio bendrovė pristatė šiuolaikinę žemės ūkio techniką, skirtą javapjūtei, o restoranas „Kuchmistrai“ vaišino ypatinga zanavykiška duonos sriuba – duonzupe. Šventės rengėjai džiaugėsi gausiu būriu dalyvių iš Šakių „Varpo“, Kidulių, Sintautų mokyklų. Taip pat netrūko svečių ir iš kitų rajonų: Jurbarko r. Klausučių, Kauno r. Kulautuvos bei Batniavos skyriaus, Kačerginės mokyklos-daugiafunkcio centro, Kauno Šv. Kazimiero progimnazijos ir Klaipėdos Simano Dacho progimnazijos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos