akcija2024 568px

liepalotai20
Lepšių kaimo kraštiečių bendruomenės vardu liepalotiškius sveikinusi Gražina Leveckienė (kairėje) linkėjo gyvuoti dar dvidešimt ir daugiau metų, o „Tėviškės“ pirmininkei Alvyrai Janavičienei – stiprybės ir ištvermės tolesniuose darbuose. L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Gegužės 28 d. prie Liepalotų bendruomenės centro „Tėviškė“ namų į dvigubą šventę sugužėjo ne tik vietiniai, bet ir svečiai iš aplinkinių miestelių – vyko ne tik smagi Sekminių šventė, kartu buvo paminėtas „Tėviškės“ 20-metis. Netrūko sveikinimų ir palinkėjimų, padėkos žodžių aktyviems ir iniciatyviems bendruomenės nariams, bendruomenės pirmininkės Alvyros Janavičienės suburtiems. Netrūko dainų, vaišių bei bendruomeniško pasisėdėjimo iki vėlumos.

Liepalotų kaime (Lukšių sen.) nėra nei piliakalnių, nei sraunių upių, bet šio krašto grožį lemia paprasti žmonės, savo veiklomis gražinantys savo tėviškę. Toks ir prieš 20 metų veiklą pradėjęs bendruomenės centras „Tėviškė“. Pasak įsikūrimo pradžią priminusios bendruomenietės Stasės Kepalavičienės, 2003 m. gegužės 31 d. steigiamajame susirinkime Adomiškių kaime dalyvavo 44 Liepalotų ir aplinkinių kaimų gyventojai, tarp jų trys steigėjai: Regina Virginija Bartkuvienė, Viktoras Jeronimas Pavalkis, Rima Laukaitienė.

„Vienbalsiai nutarta steigti bendruomenės centrą. Išrinktas tuo metu vadinamas 12 asmenų komitetas. Pirmininku išrinktas Pavalkis“, – bendruomenės kūrimosi pradžią priminė S. Kepalavičienė.

Po metų prie bendruomenės vairo stojo Janina Gurgždienė, 2005 m. surengta pirma Sekminių šventė, kuri tapo tradicine ir rengiama iki šiol, dar kitais metais prasidėjo projektų rašymo maratonas finansinei paramai gauti. Bene ryškiausias liepalotiškių darbas – panaudojant projektines lėšas bendruomenės patalpų sutvarkymas ir įrengimas, padedant tuomečiam seniūnui Vidui Cikanai. Nuo 2008 m. bendruomenei vadovavo Vilma Sutkaitienė, jai vadovaujant 2015 m. įsisavinus paramos lėšas įrengta vaikų žaidimo aikštelė ir lauko treniruokliai, dar vėliau sutvarkyta ir krepšinio aikštelė. Pastatyta lauko scena, paklotos trinkelės.

2016 m. vadovauti bendruomenės centrui išrinkta A. Janavičienė. Šiuo metu centrui priklauso 74 nariai. Per 20-ies metų gyvavimą bendruomenės centras būrė liepalotiškius įvairioms veikloms: rengtos Advento popietės, Užgavėnių, Kalėdų šventės patiems mažiausiems, profesionalių atlikėjų koncertai, organizuojamos talkos. 2019 m. „Tėviškė“ pripažinta veikliausia bendruomene, o bendruomenės veiklas finansininkė Giedrė Ižganaitienė stropiai aprašo metraštyje.

„Labai džiaugiuosi, kad šitą kraštą taip visi myli ir šiandien taip gausiai susirinko: ir čia gyvenantys, ir sugrįžę šiandien į tėviškę. Nuoširdžiai dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šventės rengimo, aplinkos gražinimo, tiems, kas šiandien nuo pat ryto plušėjo puošdami sceną, rengdami vaišes, taip pat rėmėjams, Lukšių seniūnijos darbuotojams ir seniūnui Vytautui Andziulevičiui. Ypač džiaugiuosi mūsų jaunimu, valdybos nariais, su kuriais prieš pat šventę paklojom takelį į bendruomenės namus“, – kalbėjo A. Janavičienė pagarsinusi visų geradarių pavardes.

Tad svarbiu šventės akcentu tapo padėka labiausiai per dvidešimtmetį prie bendruomenės veiklos prisidėjusiems žmonėms. Jiems A. Janavičienė įteikė padėkas ir simbolines medžio skulptūrėles.

Išties, reikia ir laiko, ir supratimo, kad bendruomenė virstų kumščiu, o jos nariai pasijustų esantys svarbūs ir reikalingi vieni kitiems, galintys kartu nuveikti labai daug. Niekas kitas neatidavė tiek daug savęs bendruomenei, kiek  atiduoda dabartinė bendruomenės pirmininkė A. Janavičienė. Tad šventėje dalyvavęs rajono meras Raimondas Januševičius padėkojo pirmininkei už iniciatyvumą, nenuilstamą rūpestį savo bendruomenės kasdiena ir šventėmis, už bendruomenės telkimą naudingai veiklai.

Buvęs ilgametis Lukšių seniūnas V. Cikana pripažino, kad šios bendruomenės gyvenime ir jam teko nemažai dalyvauti, bet jis pirmiausiai paprašė tylos minute prisiminti buvusią bendruomenės pirmininkę, šviesios atminties J. Gurgždienę, taip pat pagerbtas ir pirmasis bendruomenės pirmininkas V. J. Pavalkis.

Už ilgametį atsidavimą ir vadovavimą bendruomenei bei atliktus prasmingus darbus A. Janavičienei bei buvusiems pirmininkams dėkojo ir Lukšių seniūnas Vytautas Andziulevičius linkėdamas gyvuoti bendruomenei dar ne vieną dešimtmetį. Pasveikinti kolegų atvyko ir bendruomeniečiai iš Išdagų, Ritinių, Paluobių, Lepšių, linkėjo tolimesnio tokio pat glaudaus bendradarbiavimo.

Tądien šventė skendo įvairios muzikos garsuose, labiausiai laukiamas buvo kraštietis, Kauno muzikinio teatro solistas Raimondas Baranauskas su kolege Marija Arutiunova. Be abejo, visad miela klausytis vietinių – Liepalotų kaimo kapelos, vadovaujamos Romo Skaizgirio, bei svečių iš Ežerėlio ir Šakių.

Sakoma, kad nuo Sekminių dienos Šventoji Dvasia apsigyvena kiekviename tikinčiajame, tą dieną Liepalotuose šios šventės tradicijų išties netrūko, kaimo šeimininkės kepė ant laužo svarbiausią Sekminių valgį – karalienę kiaušinienę, kitame puode garavo žuvienė. Kiekvienas svečias buvo pamalonintas, kiekvienu pasirūpinta, kiekvienas Rigimanto Stanaičio karieta pavežiotas, o ir į namus kiekvienas sugrįžo ne tuščiomis, o su kraštiečių pagamintomis lauktuvėmis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos