akcija2024 568px

lietuvaite aplieta
Vos spėjus į senąją vietą pastatyti prieš porą metų sugadintą mergaitės skulptūrą, ji ir vėl nukentėjo – spėjama, buvo kažkuo apipilta, nes cheminės medžiagos sureagavo su bronzos apnašomis ir nusidažė žalia spalva. D. Pavalkio nuotr.


Balandžio pabaigoje po dvejų metų laukimo į Šakių miesto alėją sugrąžinta skulptūrinė kompozicija „Simboliai laike“ ir vėl nukentėjo. Ketvirtadienį viešojoje erdvėje išplito pranešimai, kad ant bronzinės mergaitės skulptūros pastebėtos žalios dėmės.
 
Skulptūrinės kompozicijos autorius Kęstutis Dovydaitis, apžiūrėjęs mergaitę, konstatavo faktą, kad ji kažkuo apipilta, nes aiškiai matyti nubėgimai. Jis neatmetė spėjimo, kad tai galėjo būti ne dažai, o kokios nors cheminės priemonės.

„Nuvalyti neina, reikės nušveisti. Aš pabandžiau nuvalyti, vis tiek išdžiūvus lieka žalia“, – paaiškino K. Dovydaitis.

Manoma, kad veiksmas galimai atliktas tyčia. Skulptorius tikisi, kad kai bus atsuktos kameros, paaiškės, kaip įvyko šis incidentas ir kas tai padarė. Šakių kultūros centro direktorius Mindaugas Kriaučiūnas teigė jokios informacijos neturįs, todėl nieko negali komentuoti ir policijai apie skulptūros sugadinimą nepranešęs, nes skulptūra – ne kultūros centro nuosavybė.

Šakių policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius pirmadienio rytą patikino, kad šis įvykis jau užregistruotas, dėl jo penktadienį kreipėsi pats skulptūros autorius, todėl bus galima pradėti tyrimą. Jis prašo visuomenės pagalbos: jei kas matė šį įvykį ar turi naudingos informacijos, pranešti skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 arba Šakių bendruomenės pareigūnei Aušrai Mockevičiūtei.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos