akcija2024 568px

dviraciai budry sakiai
Tęsiantis bendradarbiavimui tarp Zanavykų muziejaus ir Budry savivaldybės, Šakių krašto delegacija Joninių savaitgalį aplankė Mozūrijos kraštą. Zanavykų muziejaus nuotr.

Nors bendras Zanavykų muziejaus ir Budry savivaldybės projektas „Kultūros ir amatų keliu – Šakiai–Budry“ baigėsi, tačiau abi šalys, penkeriems metams pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, bendras veiklas vykdo toliau. Birželio 23–25 dienomis Šakių krašto atstovai mynė dviračiais po nuostabų Mozūrijos kraštą, kur susipažino su kaimyninės tautos papročiais, tradicijomis ir kultūriniais objektais.
 
Pasak Zanavykų muziejaus direktorės Rimos Vasaitienės, Joninių laikas kelionei buvo pasirinktas neatsitiktinai – buvo norėta pamatyti, kaip ši šventė švenčiama Lenkijoje. Tad tradicinio paparčio žiedo buvo ieškoma šiek tiek neįprastai – minant dviračiais po nuostabia gamta ir ežerais turtingą Mozūrijos kraštą.

Joninių naktis buvo sutikta Vengoževo miestelyje. Trumpiausia metų naktis čia buvo kupina magijos, mistikos ir šviesos stebuklo. Neišdildomą įspūdį paliko tradicinės dainos, magiški jaunuolių šokiai prie laužo, vietinis maistas.

Abi delegacijos, kurias sudarė po 10 dviratininkų, apkeliavo Rytų Prūsiją, kurios įspūdingi kraštovaizdžiai – ežerai, miškai, kalvos – paliko nepamirštamų įspūdžių. Sudarytas maršrutas leido prisiliesti prie šio krašto istorijos, aplankyti naujus lankytinus objektus, pažintinius takus. Šiltai lietuvių delegaciją sutiko ir pokalbiui pakvietė Budry miestelio meras Jozef Markiewicz, Vengoževo miestelio meras Krzysztof Kolaszewski bei kultūros centro direktorius Piotr Bardonski.

„Jei manęs paklausite, kodėl taip aktyviai tęsiame bendradarbiavimą, atsakysiu viena – dėl bendruomenės, dėl žmonių, kurie dirbo kartu. Ir iš tiesų projekto įgyvendinimo etape susikūrusi bendruomenė ir ta bendrystė yra itin ryški. Jaučiu norą tiek dalintis, tiek duoti. Esame skirtingi, tačiau mus sieja stiprūs bendradarbiavimo saitai, kuriuos įsipareigojome tęsti dar penkerius metus, ir mums tai puikiai sekasi“, – kalbėjo R. Vasaitienė, dėkodama visiems, aktyviai dalyvaujantiems projekto veiklose bei reprezentuojantiems savą Zanavykų kraštą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos