baneris leidinys

vejas liepos6 zygis
Ketvirtasis „Mindauginių dviračių žygis“ sulaukė 22 dalyvių, tądien numynusių apie 110 kilometrų. Ketvirtadienio rytą iš Šakių pajudėję dviratininkai čia ir finišavo – 21 val. kartu su kitais giedojo „Tautišką giesmę“. Organizatorių nuotr.

Jei daugelis kraštiečių Valstybės dieną pradeda švęsti tik vakare, susirinkę draugėn giedoti „Tautišką giesmę“, tai dviračių entuziastus šventinės nuotaikos aplanko gerokai anksčiau, nuo pat ankstyvo ryto leidžiantis į „Mindauginių dviračių žygį“.
 
Pasak Sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“ buvusio ilgamečio vadovo, žygio organizatoriaus Mindaugo Balčiūno, ši tradicija užgimė prieš ketverius metus, kai M. Balčiūno mamos, tuometinės Kudirkos Naumiesčio kultūros centro direktorės Laimos Mockevičienės iniciatyva buvo suorganizuotas pirmasis žygis.

„Pirmasis žygis buvo įtrauktas į projektines veiklas, jo pradžia buvo tokia. Po to jis tapo tradiciniu, nes labai fainas tas ratukas“, – pasakojo M. Balčiūnas.

O ar šį „ratuką“ išties galima įvardyti „ratuku“, veikiausiai kiekvienas galime nuspręsti atsižvelgdami į savo fizinę formą. Laikydamiesi maršruto Šakiai–Griškabūdis–Pilviškiai–Vilkaviškis–Kudirkos Naumiestis–Šakiai dviračių entuziastai numina apie 100 kilometrų! Tiesa, žygio metu tradiciškai sustojama papietauti Paežerių dvaro saloje, kur dalyviai vaišinami sriuba. Be to, laiko skiriama ir pažintinėms veikloms.  

„Sustojame ne tik poilsio zonose, bet turime ir edukacines programas. Šiemet lankėmės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardoje. Jos vadas Darius Martinkevičius mums papasakojo apie sienos saugą, pasieniečių darbo principus“, – įspūdžiais dalijasi organizatorius, pridurdamas, jog žygiuose kasmet dalyvauja apie 20 žmonių, ir nors distancija gana nemaža, tačiau pasiekus finišą dalyvių veiduose dažniausiai atsispindi džiaugsmas, o ne kančia.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos