baneris leidinys

Praėjusį trečiadienį Lietuva minėjo Baltijos kelio dieną. Ji buvo prisiminta ir mūsų rajone. Kudirkos Naumiestyje, simboliškai kiekvienam lietuviui ypatingai svarbioje vietoje – prie Melno taikos paminklo, nemažas būrys Šakių krašto žmonių susirinko prisiminti svarbaus ir labai drąsaus istorinio įvykio.

Prieš 34 metus Lietuva, Latvija ir Estija sukūrė vienybės stebuklą – Baltijos kelią. Beveik du milijonai žmonių sustojo ir susikibo rankomis į vientisą grandinę, sujungusią trijų Sovietų Sąjungos okupuotų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną, taip pareiškiant protestą dėl Ribentropo-Molotovo pakto pasirašymo ir Baltijos šalių nepriklausomybės panaikinimo.
 
„To pamiršti neįmanoma! Tai pamiršti nevalia!“ – kartojo turtingo lietuviško žodžio meistrė Rima Rauktienė, primindama didžiuosius valstybės gyvenimo lūžius, visų lietuvių, ėjusių Baltijos keliu drąsą, dvasią ir jėgą.

Rodos, kitaip nuskambėjo ir dainos apie Lietuvą, žmogų, meilę ir ateitį, kurias pritariant gitaroms atliko Ugnė Kažemėkaitytė, Arūnas Danielius, Aušra Ubartaitė ir Alvydas Kasparevičius bei Vilma ir Virgilijus Anelauskai.

Baltijos kelio diena buvo prisiminta ir Plokščiuose. Šv. Mišių metu čia pagerbtas ir savanorių, ir tremtinių atminimas, o po minėjimo aplankytos simbolinės tremtinių kapinaitės. Čia  padėti kardelių žiedai ir uždegtos žvakelės.  

Baltijos kelio minėjimas – tai žinia ir patvirtinimas pasauliui, kad lietuviai saugo iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos